داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

شب شعر و ترانه دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ برگزار شد؛ صابر قدیمی: برگزاری کارگاه های شعر به ارتقای کیفی آثار کمک می کند

صابر قدیمی عضو هیات داوران بخش ادبی دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ در شب شعر و ترانه این رویداد از برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی ادبی در سراسر کشور برای دانشجویان بعد از جشنواره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، در اولین روز از این رویداد فرهنگی و هنری، شب شعر و ترانه با حضور صابر قدیمی، شاعر، ناصر فیض و حامد ابراهیم پور از اعضای هیات داوران بخش ادبی جشنواره بین المللی سیمرغ و دانشجویان علاقه‌مند به شعر برگزار شد.

در ابتدای این جلسه صابر قدیمی با اشاره به اینکه شب شعر و ترانه در بخش جنبی جشنواره سیمرغ برگزار می‌شود، گفت: بهتر است این جلسه صرفا برای شعرخوانی نباشد و در کنار آن، آثار نقد هم بشود.

در ادامه ناصر فیض، از داوران بخش ادبی جشنواره بین المللی سیمرغ بیان کرد: به نظرم این جشنواره می‌تواند سکوی پرتاب خوبی برای ما باشد. درواقع جشنواره امکانی را فراهم می‌کند تا با یکدیگر مراوده داشته باشیم و همدیگر را بیشتر بشناسیم.

حامد ابراهیم پور دیگر داور بخش ادبی جشنواره سیمرغ، با اشاره به آشنا بودن چهره تعدادی از حاضران در جلسه ادامه داد: تعدادی از دوستان را قبلا در کارگاه شعر دیده‌ام و می‌دانم از علاقه‌مندان به این حوزه هستند.

وی خطاب به دانشجویان افزود: همه مان چه شما دانشجویان و چه ما به عنوان داور، در رقابت‌های ادبی و جشنواره‌های مختلف شعر شرکت کرده‌ایم‌. فراموش نکنیم هیچ وقت برنده شدن در جایزه شعر، به معنای این نیست که شعر ما برتر از دیگران بوده و هیچ وقت تقدیر نشدن از ما به معنای بد بودن اثرمان نخواهد بود.

ابراهیم پور ادامه داد: به نظر من انتخاب شعر سلیقه‌ای است؛ بنابراین اگر برنده نشدید دلسرد نشوید و اگر برنده شدید مغرور نباشید. همه ما هنوز به آنچه می‌خواستیم نرسیدیم و باید تلاش کنیم تا مزد تلاش‌مان را بگیریم.

قدیمی نیز قبل از شروع شعرخوانی دانشجویان گفت: از مهمترین مسائلی که در حال حاضر در بخش ادبی جشنواره سیمرغ وجود دارد این است که از لحاظ کمی تعداد قابل توجهی اثر به دبیرخانه ارسال می‌شود، اما کیفیت نیاز به توجه بیشتری دارد. قرار است بعد از پایان جشنواره و با برگزاری جلساتی، کارگاه‌های مختلف دانشجویی در مناطق مختلف کشور برگزار شود تا کیفیت آثار نیز متناسب با کمیت ارتقا یابد.

بعد از پایان صحبت‌های داوران، دانشجویان به نوبت به شعرخوانی پرداختند. این برنامه در فضایی صمیمی و دوستانه با شعرخوانی دانشجویان و نقد و نظر داوران و دبیر بخش ادبی ادامه پیدا کرد.

امیر للگانی دبیر و عبدالجبار کاکایی دبیر بخش ادبی دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ نیز در این برنامه حضور داشتند.

دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با شعار «سالم زیستن، هنر است» در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی تا 29 آبان ماه در پردیس تئاتر تهران در حال برگزاری است.

تاریخ انتشار: ۲۵ آبان، ۱۳۹۸
۰۷:۵۳ - ۹۹/۰۴/۱۶