داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

شقایق دهقان: شرکت کنندگان استنداپ کمدی جشنواره سیمرغ تحسین برانگیز بودند

شقایق دهقان اجرای استنداپ کمدی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در جشنواره سیمرغ را تحسین برانگیز دانست.

به گزارش روابط عمومی دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، شقایق دهقان از اولین بازیگران زن ایرانی است که در حوزه استنداپ کمدی فعالیت خود را آغاز کرد و توانست مخاطبان خود را هم به دست آورد و در برنامه‌ای چون «خندوانه» بدرخشد.

او امسال در دهمین دوره جشنواره بین‌المللی سیمرغ به عنوان داور بخش استنداپ کمدی فعالیت می‌کند، به همین بهانه با او درباره اجرای دانشجویان در این بخش هم صحبت شدیم.

شقایق دهقان درباره کیفیت سطح شوخی‌های دانشجویان در استنداپ‌های این دوره گفت: «من چون سری پیش هم داوری آثار را برعهده داشتم، متن و محتوای استنداپ‌های سال گذشته را بیشتر دوست داشتم، به نظرم متن‌های سال گذشته قوی‌تر از امسال بود. البته اینقدر بچه‌ها به اجراها مسلط هستند هر موضوع دم دستی و پیش پا افتاده‌ای را می‌توانند به خوبی و با طنزی قابل قبول اجرا کنند. به نظرم در نحوه اجرا امسال بچه‌ها پیشرفت داشتند و با اعتماد به نفس بیشتری کار خود را انجام دادند که اعتماد به نفس یکی از اصول اولیه استنداپ است. در نهایت باید بگویم خیلی تحسین برانگیز بودند.»

او درباره کشف استعدادهایی از بین دانشجویان حاضر در جشنواره سیمرغ، بیان کرد: «به نظرم همان حرفی که امیرحسین رستمی می‌زند درست است، این جشنواره بستری را فراهم کرده است، تماشاگران استنداپ‌ها در این رویداد تماشاگران معمولی نیستند بلکه یکسری جوان هستند که از یک سطح شعور، سواد، تحصیلات و هوش برخوردار هستند. به عنوان مثال اگر همین سطح اجرای جشنواره را برای تماشاچیان یک برنامه تلویزیونی داشته باشیم شاید چندان با شوخی‌ها ارتباط برقرار نکنند.»

این بازیگر ادامه داد: «به نظرم بچه‌ها هم تماشاگران و هم استنداپ کمدین‌ها در جشنواره سیمرغ حرف همدیگر را می‌فهمند و واقعا نمی‌دانم در یک جشنواره دیگر چه اتفاقی ممکن است برای بچه‌ها بیفتد.»

دهقان درباره نقش استنداپ کمدی در شناساندن مفاهیم پزشکی و فرهنگ سلامت به جامعه گفت: «فکر می‌کنم جشنواره سیمرغ در بخش اجرا با موضوع سلامت فضایی را فراهم کرده است تا با استفاده از شوخی و طنز موضوعات مهمی را به مخاطبان انتقال داد و به نظرم طنز به دلیل ویژگی‌هایی که دارد این انتقال پیام را بسیار راحت و آسوده‌تر می‌کند.»

تاریخ انتشار: ۰۳ آذر، ۱۳۹۸
۰۴:۳۸ - ۹۹/۰۴/۱۹