داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

جزییات حضور کشورهای خارجی در بخش بین‌الملل

محمدعلی حجازی تاکید کرد در بخش بین‌الملل با بیش از هزار دانشگاه در 107 کشور جهان برای حضور در جشنواره سیمرغ مکاتبه داشته‌اند.

 

به گزارش روابط عمومی دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ، این رویداد هنری در بخش بین‌الملل به مانند سالیان گذشته میزبان هنرمندان خارجی است.

 

محمدعلی حجازی، مدیر بخش بین الملل دهمین جشنواره سیمرغ درباره استقبال هنرمندان خارجی از این رویداد گفت: ما امسال با بیش از هزار دانشگاه در 107 کشور مکاتبه داشتیم و فراخوان جشنواره را برایشان ارسال کرده و به اشتراک گذاشتیم، از بین آثار ارسالی 22 نامزد داریم که فیلمسازان شامل 16 مرد و شش زن می‌شوند.

 

او در پاسخ به اینکه با سفارتخانه کشورهای خارجی در ایران هم مکاتبه داشته‌اید یا خیر؟ توضیح داد: ما با سفارتخانه‌های کشورهای خارجی در ایران هم مکاتبه داشتیم و با رایزن‌های فرهنگی‌شان ارتباط برقرار کرده، برایشان نامه فرستادیم و درخواست کردیم تا درباره جشنواره اطلاع رسانی کنند. تمام تلاش ما بر این است که امکان حضور این کشورها و به طور ویژه شش کشور حاضر در بخش مسابقه در جشنواره دهم سیمرغ فراهم شود.

 

حجازی درباره معیارهای اولیه انتخاب آثار در بخش بین‌الملل، بیان کرد: ارائه اثری کهکارگردانش دانشجو باشد، موضوع فیلم طبق فراخوان مرتبط با حوزه سلامت باشد و... از جمله شاخص‌های اولیه در انتخاب آثار بخش بین‌الملل بود.

تاریخ انتشار: ۰۳ آذر، ۱۳۹۸
۰۳:۲۴ - ۹۹/۰۴/۱۹