داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

برگزیدگان دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ از رقابت های دوستانه خود گفتند

برگزیدگان دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ از حال و هوای خود پس از دریافت جوایز خود گفتند.

 

به گزارش روابط عمومی دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، برگزیدگان تندیس های طلایی این دوره از جشنواره درباره بخش ها و رقابت دوستانه میان دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور صحبت کردند.

 

محمدفاضل پورابوطالب فارغ التحصیل رشته داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که با فیلم "من فرزند پدرم هستم" توانست جایزه نخست بخش فیلم کوتاه داستانی را کسب کند، درباره ویژگی های دهمین دوره جشنواره بین المللی سیمرغ گفت: من امسال با دو اثر "تاوان" و "من فرزند پدرم هستم" در جشنواره شرکت کردم که خوشبختانه توانستم نظر داوران را جلب کنم و رتبه نخست بخش فیلم کوتاه داستانی را به خودم اختصاص بدهم. من علاوه بر این دوره، سال گذشته نیز در بخش فیلم مستند توانسته بودم نفر برگزیده شوم.

 

وی ادامه داد: من در چند دوره جشنواره سیمرغ حضور داشتم و به نظرم این دوره به لحاظ برگزاری بسیار حرفه ای تر از سال های قبل بود.

 

برگزیده جشنواره سیمرغ همچنین با اشاره به بی توجهی مسئولان فرهنگی برخی دانشگاه ها به نخبگان دانشجویی عنوان کرد: جشنواره سیمرغ با هزینه ای که وزارت بهداشت انجام می دهد استعدادهایی را به جوامع دانشگاهی ما معرفی می کند. من خودم برگزیده دو دوره جشنواره سیمرغ و سایر جشنواره های هنری در سطح کشور هستم اما هیچگاه دانشگاه ما یا شهر من اصفهان را برای انجام پروژه های تخصصی در زمینه فعالیتم انتخاب نکردند و به نظرم یک جایی باید وجود داشته باشد که از نیروهای جوان هم بهره برده شود.

 

اکرم السادات حسینی رتبه اول بخش تحقیق و پژوهش درباره پیوند هنر و علم در رشته های علوم پزشکی اظهار کرد: این جشنواره ثابت کرده است که انسان ها می توانند در زمینه های مختلفی حضور پیدا کنند و رشد و تلاش داشته باشند و به جایگاه های بالایی نیز برسند. هنر همانطور که در کتب دینی ما هم آمده است بخش جداناشدنی از وجد انسان است و به همین دلیل هر کسی که می خواهد در رشته های پزشکی که مربوط به انسان ها است فعالیت کند و موفق باشد حتما باید پیوندی با هنر در وجودش شکل بگیرد.

 

وی تصریح کرد: حوزه کاری من، کار با کودکان و سلامت روان آن ها است. وقتی شما با کودکان کار می کنید ناخودآگاه روحیه لطیفی باید داشته باشید و یکی از ابزارهای کار با کودکان هنر است. مهمترین سرفصل های اثر من مربوط به تاثیر استفاده از هنر در برخورد با کودکان بیمار است و تاثیراتی که می تواند در روند بهبود آن ها داشته باشد. بسیار خوشحالم که این تلاش های من در جشنواره سیمرغ دیده شد و فضایی فراهم شد تا به بیان دغدغه های خود در این حوزه ها بپردازم.

 

مقام نخست در بخش مستند به فیلم بوکس برای صلح ساخته محسن جهانی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد اختصاص پیدا کرد. وی درباره نحوه حضورش در جشنواره سیمرغ و دغدغه های هنری خود گفت: من امسال در دو بخش مستند و فیلم کوتاه شرکت کرده بودم که خوشبختانه در بخش مستند مقام اول و در بخش فیلم کوتاه نیز توانستم به رتبه سوم دست پیدا کنم. یک واقعیتی که درباره زندگی حرفه ای و کاری من وجود دارد این است که جشنواره سیمرغ یکی از اصلی ترین عوامل رشد من در حوزه های مختلف هنری بوده است.

 

وی ادامه داد: من از دوره چهارم جشنواره سیمرغ که شرکت کردم واقعا تک تک جوایزی که بردم اعتماد به نفس من را در زمینه فعالیت هنری خودم بسیار بالا برد. همین جوایز جشنواره سیمرغ باعث شد تا آدم هایی مثل من هم که سابقه چندانی ندارند جدی گرفته شوند و وارد محیط هنری کشور شوند.

 

نفر نخست بخش مستند در دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ همچنین بیان کرد: این جشنواره باعث شد تا من از همان دوران دانشجویی فعالیت در عرصه هنر و فیلمسازی را جدی بگیرم و حالا در عرصه حرفه ای فیلم سازی حضور پیدا کنم. واقعا در این دوره به عینه دیدم که چه استعدادهای بزرگی در میان بچه های جوان تازه ورود کرده به دانشگاه وجود دارد که می توانند آینده فوق العاده درخشانی را در مسیر حرفه ای کاری خود رقم بزنند.

 

علی فریادی دیگر شرکت کننده جشنواره سیمرغ که توانسته بود رتبه نخست بخش استندآپ کمدی را ازآن خود کند، درباره کیفیت و سطح این دوره از جشنواره اظهار کرد: واقعا وقتی از تبریز راه افتادیم تا برای جشنواره در تهران حضور پیدا کنیم حتی یک درصد هم فکر نمی کردم بتوانم در جمع نفرات برتر راه پیدا کنم چه برسد به اینکه حالا توانستم نفر اول استندآپ کمدی جشنواره سیمرغ بشوم.

 

وی ادامه داد: داوران به من لطف داشتند و کار من را پسندیدند، از همه دوستان دیگرم که ظاهرا رقیب من بودند اما عملا به من کمک می کردند هم تشکر می کنم. امیدوارم این جشنواره در سال های آینده با قدرت بیشتری ادامه پیدا کند.

سپهر سوئیزی نفر نخست بخش خوانندگی پاپ که از دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در دهمین جشنواره سیمرغ شرکت کرده بود با اشاره به رقابت تنگاتنگ تا لحظات آخر جشنواره عنوان کرد: واقعا تا دقایق آخر اختتامیه هم هنوز ما درگیر اجراهای اختتامیه بودیم و نمی دانستیم که قرار است چه اتفاقی بیافتد. خداروشکر توانستم نظر داوران و اساتید خودم را جلب کنم و به عنوان خواننده برتر تندیس جشنواره را تصاحب کنم.

 

وی همچنین درباره ادامه فعالیت خود در عرصه خوانندگی تصریح کرد: من از کودکی در این حوزه مشغول فعالیت هستم و در کنار تحصیل به علاقه خودم هم مشغول بودم. جشنواره سیمرغ این انگیزه من را دو چندان کرد تا بتوانم مسیر خودم را با انرژی چندبرابری که اینجا گرفتم ادامه بدهم.

تاریخ انتشار: ۰۳ آذر، ۱۳۹۸
۰۲:۳۷ - ۹۹/۰۴/۱۹