داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

علیرضا بدیع: برگزاری کارگاه ها و ورکشاپ ها مشاعره را به میان مردم می برد

علیرضا بدیع مجری برنامه مشاعره سلامت دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ برگزاری کارگاه های تخصصی و ورکشاپ های آموزشی برای دانشجویان پزشکی را عاملی جهت ارتقای کیفی این مسابقات در دوره های بعدی جشنواره دانست.

به گزارش روابط عمومی دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، علیرضا بدیع مجری برنامه مشاعره سلامت دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با اشاره به خروجی برگزاری این رقابت ادبی بیان کرد: این جشنواره بیش از آن که تاثیری بر عامه مردم داشته باشد، به عنوان یک مسابقه سرگرم کننده برای دانشجویان و رقابت جذاب کارایی دارد. ضمن این که وزارت بهداشت کارشناسانی از سراسر کشور را دورهم جمع کرده است. بنابراین در وهله اول وزارت بهداشت، در مرحله بعدی صداوسیما و همچنین خود دانشجویان که یک هفته در فضایی آموزشی و سرگرم کننده شرکت دارند و در عین حال توانمندی خود را نیز محک می زنند.

وی افزود: من از سال 79 تاکنون در بیش از 200 جشنواره، همایش و رویداد ادبی شرکت کرده ام اما معتقدم این جشنواره ها به طور کلی تاثیر چندانی بر قاطبه مردم ندارد؛ مگر آن که یک جشنواره به طور تولید محتوایسمعی و بصری داشته باشد و بعدها در اختیار عموم مردم قرار دهد.

بدیع همچنین خاطرنشان کرد: اگر بتوان ورکشاپ ها و کارگاه های آموزشی دربارهموضوعات مختلفمرتبط با ادبیات برگزار کرد، می توان نتیجه بهتری را شاهد بود که البته قرار است این اتفاق در دوره های آتی جشنواره بیافتد. ضمن این که می توان از این کارگاه ها تصویربرداری کرد و بعدها در اختیار مردم قرار داد. این فیلم ها همچنین بعدها به عنوان یک آرشیو آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با شعار «سالم زیستن، هنر است» در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی تا 29 آبان ماه به دبیری امیر للگانی در پردیس تئاتر تهران در حال برگزاری است.

تاریخ انتشار: ۰۳ آذر، ۱۳۹۸
۱۲:۴۷ - ۹۹/۰۷/۰۲