داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

با حضور وزیر بهداشت؛ آیین پایانی دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جشنواره، سعید نمکی (وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)، سیما سادات لاری (رییس جشنواره)، امیر للگانی (دبیر جشنواره)، دبیران تخصصی، هیئت داوران و جمعی از مدیران وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی از جمله حاضران در این مراسم بودند.

در ابتدای مراسم کلیپ منتخب رویدادهای جشنواره دهم برای حضار پخش شد و سپس سیما سادات لاری ضمن خیر مقدم به حضار گفت: خدا را شاکر هستیم که دهمین جشنواره سیمرغ را با حضور وزیری به پایان می‌رسانیم که اهل هنر و ادیب هستند، قطعا حضورشان در جمع ما باعث افتخار است و به ما و دانشجویان انگیزه می‌دهد.

او ادامه داد: اول از شما دانشجویان تشکر می‌کنم که حضورتان به این جشنواره رونق داد، می‌دانم که این رویداد چه شوری را در سال تحصیلی ایجاد می‌کند که به واسطه آن کنار رشته تحصیلی خود به فعالیت هنری پرداخته و برای حضور در جشنواره آماده می‌شوید. از تمامی مدیران، مسئولان و معاونان که بستری را برگزاری جشنواره‌ای چون سیمرغ فراهم کردند تشکر می‌کنم. تشکر ویژه دارم از همه عزیزان در وزارت بهداشت، معاونت فرهنگی، دبیرخانه جشنواره، مدیرکل فرهنگی و همه عزیزانی که تلاش کردند جشنواره به بهترین نحو برگزار شود.

لاری با تاکید بر هدف جشنواره توضیح داد: یکی از وظایف جشنواره تربیت انسان چند بعدی است و ما به دنبال چنین افرادی هستیم که در ابعاد مختلف پرورش یافته و رشد کنند، تاریخ ما هم نمونه ‌های بسیاری از این افراد به خود دیده است، مانند ابوعلی سینا، زکریا رازی و ... آنچه امروز جای خالی‌اش در جامعه ما احساس می‌شود و سم خطرناکی برای جامعه امروزی است، تک بعدی بودن انسان هاست و ما به دنبال بازآفرینی چند بعدی بودن انسان ها هستیم. هنرمندان می توانند با ذوق و قریحه هنری خود مشکلات و مسایل جامعه را به شکلی ناب و تازه به تصویر می کشند و در حوزه علوم پزشکی می توانند به آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در حوزه سلامت بپردازند.

او سپس خطاب به وزیر بهداشت گفت: جناب آقای دکتر نمکی شعار جشنواره سالم زیستن هنر است، بود این جشنواره در پنج بخش تئاتر، ادبی، هنرهای تجسمی، فیلم و تئاتر برگزار شده است. در این چند روز که میزبان عزیزان بودیم 117 تئاتر به نمایش درآمد، 56 اثر موسیقی داشتیم و 100 دقیقه فیلم در قالب 90 اثر روی پرده رفت. همچنین مسابقه مشاعره با موضوع سلامت را داشتیم که 40 گروه در آن شرکت کردند.

رییس جشنواره تاکید کرد: از جمله مزایای این جشنواره حضور نخبگان فرهنگی و هنری در هیات داوران است و این مسئله باعث افتخار ماست، تفاوت جشنواره با سال های پیش انتشار و توزیع کتاب دهمین دوره در قالب پنج جلد است. جشنواره نهالی بوده است که با زحمات همکاران ما در گذشته رشد کرد و امروز پس از دهمین دوره به بلوغ رسیده است و رسالت ما در این مقطع عمق بخشیدن به جشنواره است و امیدواریم با حضور شما که اهل ادب و فرهنگ هستید بتوانیم این عمق را به جشنواره بدهیم.

 

وزیر بهداشت: هنر باید دارای زبانی لطف باشد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ گفت: هنر برای جاودانه شدن باید با زبانی لطیف و با بیان مردم سخن بگوید و هنر دور از اخلاق نیز جاودان نخواهد بود.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در آیین اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان گفت: خیلی خوشحالم که امروز در جمع دانشجویان، اعضای هیات علمی و جامعه پزشکی کشور و هنرمندان هستم. هر گاه صدای شادمانی دانشجویان را می شنوم خوشحال می شوم و هر بار اندوه و غم جوانان را می بینم به شدت متاثر می شوم. امیدوارم همیشه لب هایتان خندان و دل هایتان شاد باشد.

وی افزود: یکی از دلخوشی های ما این است که در دانشگاه ها نیروهایی تربیت شوند که ابعاد هنری ظریف را حفظ کنند. بزرگان هنر این سرزمین در کنار بزرگان هنر جهان باید شناخته شوند. من اولین کتاب شهر خودم را در دوران دانشجویی ام چاپ کردم و تئاتر چهارصندوق بهرام بیضایی، استثنا و قاعده برتولت برشت و ... را کارگردانی کردم. در اصفهان با بزرگان موسیقی سرزمین همچون استاد کسایی، شهناز و شاگران مرحوم طائر زاده و زنده یاد تاج اصفهانی آشنا شدم.

نمکی خطاب به هنرجویان گفت: قدر این ایام را گر بدانید از مانردگارترین های تاریخ این سرزمین خواهید شد. هنر برای ماندگاری نباید از لطافت دور باشد.کسانی در تاریخ هنر جاودانه شدند که با زبانی لطیف سخن گفتند. از راز های ماندگاری هنر همین لطافت است. دوم آن که هنر باید اینه تمام نمای زمانه خود باشد و با زبان و بیان مردم سخن بگوید. عده ای زبان مردمی هنر را با عوام گرایی اشتباه می گیرند. برای مثال حافظ به زبانی سخن گفته که هم برای مردم کوچه و بازار و هم فرهیختگان قابل فهم است. همچنین هنر باید آمیخته با صداقت، اخلاص، اخلاق باشد. هنر دور از اخلاق هنر جادوانی نیست. امیدوارم از دهمین جشنواره سیمرغ خاطرات خوشی را با خود به شهرتان ببرید و برای جشنواره بعدی با دست پرتری حضور یابید.

وزیر بهداشت همچنین در پاسخ به یکی از دانشجویان که خواستار اینترنت بود، عنوان کرد: امروز پیشنهاد شما را در هیات دولت مطرح کردم و قرار شد اجرایی شود.

وی به عنوان هدیه یکی از سروده های خود را با مطلع زیر تقدیم حاضران کرد:

«پاییز بود و نم نم باران گرفته بود

راه گلو ز بغض فراوان گرفته بود...»

 

در ادامه مراسم نوبت به اعلام برگزیدگان رسید و در نخستین مرحله جوایز برگزیدگان بخش فیلم کوتاه داستانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور سعید نمکی، سیماسادات لاری و امیر للگانی بدین ترتیب اهدا شد.

رتبه سوم: زهره امراللهی خورندی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای فیلم «شب گم».

رتبه دوم: مهدی بشیری از دانشگاه علوم پزشکی نیشابور برای فیلم «آبی روشن».

رتبه اول: هادی محمدی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای فیلم «آنا».

همچنین جایزه بهترین کارگردانی به هادی محمدی برای اثر «آنا» از دانشگاه علوم پزشکی تبریز رسید.

جایزه بهترین نویسنده را هم مجتبی رضایی برای اثر «آللتماخ» از دانشگاه علوم پزشکی تبریز دریافت کرد.

سپس برگزیدگان رشته فیلم کوتاه داستانی بخش بین‌الملل به شرح زیر معرفی شدند:

رتبه سوم مشترک: Guy Wilson از دانشگاه London metropolitan برای فیلم «cry»

و آرمین پورمحمد از دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد فرهنگ و هنر سروش برای فیلم «rhino».

رتبه دوم: Dania Sharabati از  دانشگاه Notre dame برای فیلم «crossing».

رتبه اول: هومن نادری از دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان برای فیلم «I am zal».

در ادامه نوبت به برگزیدگان رشته پویانمایی بخش بین الملل رسید که بدین ترتیب معرفی شدند:

رتبه سوم: محمدرضا محمدی فرداز دانشگاه صنعتی کرمانشاه برای اثر «life».

رتبه دوم: Sugandha bansal از دانشگاه MTT – ADT برای اثر « A Little more blue».

رتبه اول: Suchana saha از موسسه Satyajit Ray Film & Television برای اثر « Find me mother».

برگزیده رتبه دوم فیلم پویانمایی بین الملل دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ بیان کرد خاطرات خوبی از ایران و این جشنواره برایش به یادگار مانده است.

سوگاندا بانسال از دانشگاه MTT – ADT برای اثر «کمی بیشتر آبی» برگزیده شده است، بیان کرد:این جایزه برای من بسیار ویژه است. مایلم از وزارت بهداشت، وزیر و هیات داوران برای این که فیلم من را انتخاب کردند تشکر کنم. خوشحالم که نماینده ای از هندوستان هستم و به دنبال این هستم که با فیلمسازان جوان ایرانی مشارکت کنم و امیدوارم سال بعد دوباره به ایران برگردم.

برگزیده رتبه اول بخش فیلم پویانمایی بین الملل از دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ از دعوت خود به ایران برای حضور در ایران رویداد قدردانی کرد.

شانا ساها از موسسه Satyajit Ray Film & Television که برای اثر «پیدا کن مرا مادر» برگزیده شده بود، گفت: از جشنواره بین المللی سیمرغ برای دعوت از من و این سفر به یاد ماندنی و ایجاد امکان حضور در ایران تشکر می کنم. همچنین از عوامل فیلم و خانواده ام که اگر نبودند، ساخت فیلمم ممکن نبود نیز قدردانی می کنم.

در انتهای بخش اول اهدای جوایز جشنواره بین المللی سیمرغ سید محمد طباطبایی شرکت کننده بخش خوانندگی جشنواره قطعه «سلام آخر» احسان خواجه امیری را تقدیم حاضران کرد.

پس از اذان مغرب و آغاز قسمت دوم اختتامیه، ذوالفقار ثابتی، از شرکت کنندگان رشته موسیقی پاپ جشنواره، قطعه «هواتو کردم» اثر محمد علیزاده را برای حضار اجرا کرد.

در بخش بعدی مراسم، برگزیدگان رشته فیلمنامه نویسی بخش فرهنگ سلامت به شرح زیر معرفی شدند:

رتبه سوم: «تداخل دارویی» اثر از رضا متقی دانشگاه علوم پزشکی کاشان

رتبه دوم: «در خود مانده» اثر از امیرحسین سرمدی دانشگاه علوم پزشکی تهران

رتبه اول: «خود سوزی» اثر از حسین حسین زاده جهرمی دانشگاه آموزش عالی هنر شیراز

همچنین برگزیدگان رشته تیزر و نماهنگ بخش دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی بر این اساس مشخص شدند:

رتبه سوم: «آنچه باید از رادیولوژی بدانیم» اثر محمدرضا حسن شاهی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز

رتبه دوم: «کیست؟» اثر مهدی جوادی سنجدکی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد

رتبه اول: «چشم ها» اثر محمدرضا اصفهانیان از دانشگاه علوم پزشکی قم

در ادامه، نوبت به برگزیدگان رشته پویانمایی بخش دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی رسید که بدین ترتیب اعلام شدند:

رتبه سوم: «امید» اثر زهره امراللهی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز

رتبه دوم: «سندروم» دانشجویان پزشکی اثر احسان اسماعیلی از دانشگاه علوم پزشکی گلستان

رتبه اول: «شب امتحان» اثر سیمین رئیسی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

همچنین برگزیدگان رشته مستند در بخش فرهنگ سلامت براین اساس مشخص شدند:

رتبه سوم: «چی» دا اثر محسن کولیوندی از دانشگاه صدا و سیما

رتبه دو:  F55 اثر ناصر ناصرپور از دانشگاه تهران

رتبه اول: «رزق دریا» اثر علی اصنمری از دانشگاه آزاد تالش

سپس نوبت به معرفی برگزیدگان رشته مستند بخش دانشجویان علوم پزشکی رسید که بدین ترتیب معرفی شدند:

رتبه سوم: «کوچه ترانس» اثر مهدی شفتی از دانشگاه علوم پزشکی نیشابور

رتبه دوم: «سنجدک» اثر مهدی جوادی سنجدکی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد

رتبه اول: «آب مایه حیات است» اثر حجت حاج عبداللهی از دانشگاه علوم پزشکی کرمان

همچنین جایزه بهترین کارگردانی به محمد حق بیان برای اثر «درناهای کاغذی» از دانشگاه علوم پزشکی بابل رسید.

 

مهدی جوادی سنجدکی هم برای اثر «سنجدک» از دانشگاه علوم پزشکی مشهد جایزه بهترین تحقیق و پژوهش را از آن خود کرد.

در ادامه پس از پخش کلیپی از رویدادهای جشنواره دهم، نوبت به معرفی برگزیدگان مسابقات مشاعره سلامت رسید که براین اساس تقدیر شدند:

رتبه سوم مشترک: دانشگاه علوم پزشکی شاهد (سید محمدامین جنت، راضیه شیخعلی و مرضیه موسوی) / دانشگاه علوم پزشکی بابل(فاطمه السادات میر دوستی، محمد پورمرادی و فاطمه پور مرادی)

رتبه دوم: دانشگاه علوم پزشکی تهران (لیلا ولی پور، محدثه حقیقی و سارا ابطحی)

رتبه اول: دانشگاه علوم پزشکی شیراز (سارا عبدالهی، سنا داوری و روح اله عزیزی)

جایزه ویژه خوانش برتر هم به رویا محمدنژاد از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تعلق گرفت.

سپهر سویزی قطعه «سنگ قبر آرزوها» اثر آرتوش را در ادامه مراسم اجرا کرد. وی همزمان با خوانندگی خود به اجرای ویولن نیز پرداخت.

در ادامه مراسم برگزیدگان رشته استندآپ کمدی بخش فرهنگ سلامت براین اساس معرفی شدند:

رتبه سوم: عرفان صادقي از دانشکده حفاظت محيط زيست

رتبه دوم:  مريم عسگري از بين‌المللي امام خميني (ره)

رتبه اول:  نيما سهرابي از دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

همچنین برگزیدگان این رشته در بخش دانشجویان علوم پزشکی بدین ترتیب مشخص شدند:

رتبه سوم: محمدعرفان فتاحی و یاشار کبیری از دانشگاه علوم پزشکی تبریز

رتبه دوم: حسن عزیزی لاری از دانشگاه علوم پزشکی بابل

رتبه اول: علی فریاد از دانشگاه علوم پزشکی تبریز

همچنین برگزیدگان رشته نمایشنامه نویسی بخش فرهنگ سلامت بدین ترتیب معرفی شدند:

رتبه سوم: «سايکوديک» اثر علي حسيني از دانشگاه علوم پزشکی یزد

رتبه دوم:  «زه نون دال گاف» يه از اثر محمد مهدي جاويدان از دانشگاه علوم پزشکی بجنورد

رتبه اول: «رنگين کمان از چشمان تو آغاز مي شود» اثر ائلمان نيکمندان از دانشگاه تربیت مدرس

برگزیدگان بخش دانشجویان علوم پزشکی در رشته نمایشنامه نویسی هم بدین ترتیب مشخص شدند:

 

رتبه سوم مشترک: «سفر بخير آقاي نخست وزير» اثر سعيد محمد سليمانياز دانشگاه علوم پزشکی اهواز و «سه يعقوب» اثر مهدي فرزانه از دانشگاه علوم پزشکی نیشابور

رتبه دوم: «تئوری خط ها» اثر سجاد حاتمي خوشمردان از دانشگاه علوم پزشکی گناباد

رتبه اول: «فارگو» اثر يگانه اکبري ازدانشگاه علوم پزشکی ارومیه

در ادامه برگزیدگان بخش مجری گری جشنواره سیمرغ به این ترتیب معرفی شدند:

رتبه سوم: فاطمه سرکاري، دانشگاه علوم پزشکی شیراز

رتبه دوم:  پويا نعيم، دانشگاه علوم پزشکی همدان و فرشاد برزگر، دانشگاه علوم پزشکی تبريز

رتبه اول: صادق اميري شمسي، دانشگاه علوم پزشکی کرمان

در ادامه محمدعلی حاجی روی صحنه حاضر شد تا قطعه «بهت قول میدم» اثر محسن یگانه را برای حضار اجرا کند.

همچنین کلیپی از روند برگزاری جشنواره در بخش های مختلف نمایش داده شد.

در بخش دیگر این مراسم جایزه بهترین بازیگر مرد رشته تئاتر خیابانی به احمد صمیمی برای بازی در تئاتر «گذشته» از دانشگاه علمی کاربردی واحد 48 اهدا شد.

هیات داوران در این بخش علی برومندی برای بازی در تئاتر «یک روز خونی» از دانشگاه علوم پزشکی کرمان را شایسته تقدیر دانست.

همچنین جایزه بهترین بازیگر زن رشته تئاتر خیابانی در بخش فرهنگ سلامت به آرزو جعفری برای بازی در تئاتر «یک روز خونی» از دانشگاه علوم پزشکی کرمان رسید.

محدثه قولی هم برای بازی در تئاتر «تلنگر» از دانشگاه علوم پزشکی تبریز شایسته تقدیر شناخته شد.

جایزه بهترین طرح و ایده رشته تئاتر خیابانی در بخش فرهنگ سلامت به احمد صمیمی برای اثر «یک اتفاق ساده» از دانشگاه علمی کاربردی واحد 48 اهدا شد.

آرزو جعفری هم برای تئاتر «یک روز خونی» از دانشگاه علوم پزشکی کرمان شایسته تقدیر شناخته شد.

جایزه بهترین کارگردانی در رشته تئاتر خیابانی بخش فرهنگ سلامت به علی محمد برومندی برای کارگردانی تئاتر «یک روز خونی»  از دانشگاه علوم پزشکی کرمان اهدا شد.

برگزیدگان رشته تئاتر خیابانی بخش فرهنگ سلامت ویژه دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور

برگزیدگان (بدون الویت):

«تلنگر» به کارگردانی یاسمن یوسفی اصل از دانشگاه علوم پزشکی تبریز

«گذشته» به کارگردانی احمد صمیمی از دانشگاه علمی کاربردی واحد 48 تهران

«یک روز خونی» به کارگردانی علی محمد برومندی  از دانشگاه علوم پزشکی کرمان

دبیر جشنواره مهر کاشان هم گروه تئاتر «تلنگر» را برای حضور در این رویداد هنری دعوت کرد.

محسن یاراحمدی برای اثر «خیر نبینی سعیده» از دانشگاه علوم پزشکی اهواز جایزه بهترین بازیگر مرد رشته تئاتر خیابانی بخش دانشجویان علوم پزشکی را دریافت کرد.

در رشته تئاتر خیابانی بخش دانشجویان علوم پزشکی هیات داوران دو هنرمند را بدین ترتیب شایسته تقدیر معرفی کرد:

حنانه رهنما برای بازی در تئاتر طوفان قاصدک از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و عاطفه قاسمی برای بازی در تئاتر سیاره‌ی موز از دانشگاه علوم پزشکی گناباد

عسل امیری آرام از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برای اثر «حرف های گفتنی» برگزیده رشته طرح و ایده در بخش تئاتر خیابانی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شد.

فاطمه محمدی خراسانی برای کارگردانی تئاتر «خیر نبینی سعیده» از دانشگاه علوم پزشکی اهواز جایزه بهترین کارگردانی رشته تئاتر خیابانی بخش دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی را دریافت کرد.

برگزیدگان رشته تئاتر خیابانی بخش دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی:

رتبه اول: خیر نبینی سعیده به کارگردانی فاطمه محمدی خراسانی از دانشگاه علوم پزشکی اهواز

رتبه دوم: حرف های گفتنی به کارگردانی عسل امیری آرام از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

رتبه سوم: طوفان قاصدک به کارگردانی فاطمه خلیفه از دانشگاه علوم پزشکی شیراز

همچنین خیام وقار کاشانی، دبیر جشنواره مهر کاشان از نمایش «خیر نبینی سعیده» برای حضور در این رویداد دعوت کرد.

محمد اقتدارنژاد قطعه «اینجا یکی هست» اثر مرتضی پاشایی را اجرا کرد. وی از حاضران در سالن خواست تا همراه با او این قطعه را همخوانی کنند.

برگزیدگان رشته نقش خوان مرد در بخش نمایشنامه خوانی دانشجویان علوم پزشکی

هیات داوران در این بخش تندیس خود را به همراه جایزه نقدی برای بازی در اثر «اندر هدایت نسل جوان» به جواد جبلی از دانشگاه علوم پزشکی گلستان تقدیم کرد.

همچنین هیات داوران در این بخش دو شخص را شایسته تقدیر دانست: سید علی موسوی برای اثر «زری سلطان» و امیر رضایی برای اثر «به مناسبت ورود اشکان».

برگزیدگان رشته نقش خوان زن در بخش نمایشنامه خوانی دانشجویان علوم پزشکی

هیات داوران در این بخش تندیس خود را به همراه جایزه نقدی برای بازی در اثر «سه جلسه تراپی» به مریم اسدی از دانشگاه علوم پزشکی قم تقدیم کرد.

همچنین هیات داوران در این بخش با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از مرجان رستمیان نقش خوان اثر «پروانه الجزایری» از دانشگاه علوم پزشکی بجنورد تقدیر کرد.

هیات داوران در این بخش تندیس خود را به همراه جایزه نقدی به کارگردان نمایشنامه خوانی «بالاخره این زندگی مال کیه» از فائزه حسینی تقدیم کرد.

همچنین هیات داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از محسن یار احمدی برای اثر «خانه ارواح» تقدیر کرد.

برگزیده بهترین توضیح خوان در بخش نمایشنامه خوانی دانشجویان علوم پزشکی

هیات داوران در این بخش از توضیح خوان نمایش «اوتیسم» شیرین محمدی از دانشگاه علوم پزشکی کردستان تقدیر به عمل آورد.

برگزیدگان رشته نمایشنامه خوانی های برتر بخش دانشجویان علوم پزشکی

گروه اول: تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی به گروه زری سلطان از دانشگاه علوم پزشکی یزد به کارگردانی عاطفه صمدی زاده اهدا شد.

رتبه دوم: دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای رتبه دوم به گروه «به مناسبت ورود اشکان» از دانشگاه علوم پزشکی بابل به کارگردانی علیرضا خرمی زاده اهدا شد.

 رتبه سوم: دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای رتبه سوم به گروه «سه جلسه تراپی» از دانشگاه علوم پزشکی قم به کارگردانی مریم اسدی اهدا شد.

سپس نوبت به معرفی برگزیدگان رشته آواز ایرانی در بخش موسیقی رسید که بدین ترتیب معرفی شدند:

رتبه اول: بهروز کاویانی از دانشگاه علوم پزشکی شهيد بهشتي

رتبه دوم: یوسف کشوری نژاد از دانشگاه علوم پزشکی اهواز

رتبه سوم مشترک: حسين کريمي از دانشگاه علوم پزشکی تبريز و محمدمهدی قاسم نژاد از دانشگاه علوم پزشکی ایران

برگزیدگان رشته خوانندگی پاپ

رتبه اول:  سپهر سویزی از دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

رتبه دوم:  محمد اقتدار نژاد از دانشگاه علوم پزشکی کرمان

رتبه سوم : محمد علی حاجی عموشا از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

برگزیدگان رشته گروه نوازی

رتبه اول: دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به سرپرستی سید امیررضا نعمت اللهی

رتبه دوم مشترک: دانشگاه علوم پزشکی مازندران به سرپرستی عباس فرخ نژاد و دانشگاه علوم پزشکی ارومیه  به سرپرستی علی خاکزاد 

رتبه سوم مشترک: دانشگاه علوم پزشکی همدان به سرپرستی سامان خسرونژاد و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه  به سرپرستی آرمین آسیایی

هیئت داوران به پاس احیا و حفظ ارزش های آیینی قومی و محلی گروه موسیقی دانشگاه علوم پزشکی تربت جام را شایسته تقدیر دانست.

همچنین در این بخش جوایز بهترین نوازندگان بدین ترتیب اهدا شد:

نوازنده کمانچه از دانشگاه علوم پزشکی کردستان (سیاوش ارشادی)

نوازنده دف از دانشگاه علوم پزشکی همدان (سارا ابراهیمی)

برگزیدگان رشته گروه سرود

رتبه اول: دانشگاه علوم پزشکی گیلان به سرپرستی صبا بوذری

رتبه دوم مشترک: دانشگاه علوم پزشکی آبادان به سرپرستی میلاد حاجت کیا و دانشگاه علوم پزشکی گلستان به سرپرستی لیلا سیاه پشت

رتبه سوم : دانشگاه علوم پزشکی شیراز به سرپرستی ندا صالحی و همچنین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

در ادامه نوبت به معرفی برگزیدگان بخش تئاتر صحنه ای رسید و برگزیده رشته بهترین نمایشنامه فرهنگ سلامت به هما پارسایی برای نمایشنامه «ایست...گاه بعدی» رسید. همچنین لوح تقدیر این بخش به چیمن دانشیار برای نمایشنامه «دژاوو» اهدا شد.

بهترین بازیگر زن رشته تئاتر صحنه ای فرهنگ سلامت؛ تندیس برگزیده جشنواره و جایزه ویژه به طور مشترک به مرجان رحیمی برای بازی در نمایش «دو بیگانه» و شکوفه جعفری برای بازی در نمایش «فوگو» تعلق گرفت.

بهترین بازیگر مرد رشته تئاتر صحنه ای فرهنگ سلامت؛ تندیس جشنواره و جایزه ویژه تعلق به رامتین کرامتی دیبا برای نمایش «فوگو» اهدا شد.

بهترین کارگردانی رشته تئاتر صحنه ای فرهنگ سلامت؛ تندیس جشنواره و جایزه ویژه به احمد صمیمی برای نمایش «ایستگاه بعدی» اهدا شد.

بهترین طراحی صحنه و لباس رشته تئاتر صحنه ای فرهنگ سلامت؛ تندیس جشنواره و جایزه ویژه به طراح صحنه تئاتر «دژاوو»، چیمن دانشیار اهدا شد.

نمایش های برگزیده رشته تئاتر صحنه ای فرهنگ سلامت

رتبه اول: نمایش «ایست...گاه بعدی» به کارگردانی احمد صمیمی از دانشگاه علمی کاربردی واحد 48

رتبه دوم: نمایش «فوگو» به کارگردانی شکوفه جعفری از دانشگاه هنر تهران

رتبه سوم: نمایش «دژاوو» به کارگردانی خانم چیمن دانشیار از دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

سپس نوبت به معرفی برگزیدگان بخش تئاتر صحنه ای دانشجویان علوم پزشکی رسید.

جایزه بهترین بازیگر زن به ریحانه برهان از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برای تئاتر «آدم، آدم است» تعلق گرفت.

همچنین دیپلم افتخار بازیگر زن به سارا احسان از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای تئاتر «اعترافاتی درباره زنان» اهدا شد. جایزه بهترین بازیگر مرد و تندیس جشنواره به محمد مفیدی فر و سهراب نباتی از دانشگاه علوم پزشکی آبادان برای تئاتر «خواستگاری» اهدا شد. همچنین دیپلم افتخار بازیگر مرد به محمد حسن خرم  از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برای تئاتر «آدم، آدم است» تعلق گرفت.

جایزه بهترین کارگردانی به حسین زارعی از دانشگاه علوم پزشکی اهواز  برای تئاتر «آتش سوزی ها» اهدا شد.

جایزه بهترین طراحی صحنه شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به احمد غفاری برای تئاتر «آتش سوزی ها»  از دانشگاه علوم پزشکی اهواز اهدا شد.

نمایش های برگزیده تئاتر صحنه ای دانشجویان علوم پزشکی

رتبه اول: نمایش «آدم، آدم است» به کارگردانی پویان پرتویی از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

رتبه دوم: نمایش «کلوپ مجانین» به کارگردانی علی محمد جعفری و مهلا رنجبران از دانشگاه علوم پزشکی همدان

رتبه سوم: نمایش خواستگاری به کارگردانی محمد مفیدی فر از دانشگاه علوم پزشکی آبادان

 

تاریخ انتشار: ۲۹ آبان، ۱۳۹۸
۱۲:۲۲ - ۹۹/۰۷/۰۲