داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

مدیر فرهنگی و امور فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی کردستان: جشنوارە سیمرغ رسالت اجتماعی و فرهنگی وزارت بهداشت برای جامعە است

جشنواره بین المللی سیمرغ را در چند جمله برای مخاطبان ما معرفی کنید و از اهمیت این جشنواره بیشتر بگویید ؟

جشنوارە سیمرغ شامل فعالیت های فرهنگی و هنری در رشته های مختلف است که امسال یازدهمین دوره ی برگزاری آن است و با توجه به وضعیت جامعه و دانشگاه ناشی از کووید ۱۹  دارای اهمیت زیادی است. 

ما شاهدیم که برگزاری بسیاری از فعالیت‌های علمی و هنری و آموزشی در دانشگاه و جامعه با مشکلاتی مواجه شده و برگزاری چنین جشنواره ای میتواند در برطرف نمودن استرس های ناشی از کرونا مفید واقع گردد. از جهتی پیامی برای همه مردم است که دانشگاه های علوم پزشکی علاوه بر رسالت مهم تامین سلامت مردم اعم از بهداشت و درمان و آموزش، در زمینه اجتماعی و نشاط جامعه و مردم هم دارای رسالت هستند که جشنواره سیمرغ نمونه مهم آن است و شامل فعالیت های فرهنگی و هنری در رشته های مختلف می‌شود. این جشنواره همچنین موجب تشویق و ترغیب دانشجویان و اساتید و کارکنان به فعالیت در زمینه های هنری علاوه بر عرصه سلامت بوده و شور و نشاط اجتماعی و مشارکت اجتماع محوری را ایجاد می کند.

جایگاه دانشگاه علوم پزشکی کردستان را در این جشنواره چطور ارزیابی می‌کنید؟

دانشگاه علوم پزشکی کردستان در دوره های گذشته در زمینه هنری ( موسیقی و نمایش و طراحی و عکاسی و خطاطی) عناوین زیادی را به دست آورده است.

موفقیت اعضای دانشگاه در جشنواره سیمرغ در سال‌های گذشته چه تاثیری می‌تواند بر انگیزه ی شرکت کنندگان امسال داشته باشد؟

ضمن دعوت همه اساتید محترم دانشگاه علوم پزشکی ، دانشجویان عزیز ، کارکنان پرتلاش دانشگاه با هر توانمندی هنری به شرکت و ثبت نام و ارائه اثار هنری در این جشنواره ،  از همه کسانی که در دوره های گذشته شرکت داشته و عناوینی کسب نموده اند میخواهیم مجددا به این پویش بپیوندند و الگوی دیگران باشند چرا که این عمل باعث ایجاد انگیزه مضاعف در سایر شرکت کنندگان نیز خواهد شد.

توصیه شما به دوستداران هنر و فرهنگ برای شرکت در این جشنواره چیست؟

هنرمندان با شرکت در این جشنوارە و قرار گرفتن در فضای رقابتی بیشتر می توانند روی استعداد های خود کار کنند و شکوفا شوند.

این جشنوارە می تواند فرصتی جهت آشنا شدن با کار های دیگر هنرمندان و قرار گیری در جو رقابتی باشد.

از این رو بە دوستداران هنر و فرهنگ توصیە می کنم بە استعداد ها و ذوق هنری خودشان اطمینان کنند و این جشنوارە را بە عنوان فرصتی برای شکوفا کردن خود ببینند.

کلام پایانی؟

در پایان از همه اهل هنر در هر رشته ایی چه در سطح دانشگاه علوم پزشکی کردستان و چه سایر دانشگاه های استان و همه دوستداران فرهنگ و ادب در استان کردستان با توجه به سابقه فرهنگی و هنری استان ، خواهشمندم برای اعتلای فرهنگ و هنر منطقه کردستان در این جشنواره مهم فرهنگی ادبی کشوری شرکت نمایند.

و برای شرکت در جشنواره لطفا به سطح جشنواره که دارای بخش ازاد برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و بخش ملی که برای همه اصحاب هنر و بین الملل است ، دقت فرمایند.

تاریخ انتشار: ۲۲ مهر، ۱۳۹۹
۰۷:۵۱ - ۹۹/۰۸/۰۶