داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

با مشارکت ۱۵ هزار نفر و ثبت بیش از ۳۱ هزار اثر / تمدید مهلت ارسال آثار تا ۱۴ فروردین‌ماه

 

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت ضمن تقدیر از استقبال کم نظیر علاقه مندان به جشنواره بین المللی سیمرغ، از تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره بین‌المللی سیمرغ خبر داد و گفت: به دلیل مشکلات ناشی از همه‌گیری و شیوع ویروس کرونا و همچنین نامه ها و تماس‌های مکرر دانشگاهیان، مهلت ثبت و ارسال آثار به دبیرخانه یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ تا ۱۴ فروردین‌ماه تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سیمرغ، دبیر یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ وزارت بهداشت این جشنواره را محل تجلی استعدادهای هنری و خلاقیت دانست و گفت: با توجه به مشکلاتی که به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور وجود دارد درخواست‌های مختلفی برای تمدید مجدد جشنواره صورت گرفت و ما با توجه به شیوع کرونا و مشکلات پیش آمده برای دانشجویان و کارشناسان دانشگاهی، اقدام به تمدید دریافت آثار کردیم. تمدید جشنواره تا ۱۴ فروردین‌ماه بنا به درخواست دانشگاهیان و همچنین فشرده بودن وظایف کادر درمان صورت گرفته است. همچنین با وجود استقبال در روزهای پایانی تمهیداتی اندیشه شده است تا دانشگاهیان بتوانند با کمترین مشکل آثار خود را در سامانه جشنواره ثبت نمایند.
زائری‌لطف با اشاره به استقبال شرکت‌کنندگان از جشنواره بین‌المللی سیمرغ اعلام کرد: با توجه به شرایط ویژه کرونا در این دوره از جشنواره، استقبال خوبی از جشنواره صورت گرفته و تاکنون تعداد آثار به بیش از ۳۱ هزار اثر از ۱۵ هزار کاربر شرکت‌کننده در جشنواره رسیده است. 
زائری‌لطف با قدردانی از مسئولان دبیرخانه‌های دانشگاهی که در شرایط سخت کرونا به هماهنگی با دانشجویان و جمع‌آوری آثار مشغول هستند اعلام کرد: از نظر تعداد آثار ثبت شده در هر دانشگاه، دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کرمانشاه و تبریز پیشتاز بوده و دانشگاه‌های کرمان، فسا، ایلام، مازندران، اصفهان، ارومیه، زنجان و شهیدبهشتی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
او با اشاره به تغییرات یازدهمین دوره این جشنواره گفت: پس از برگزاری وبینار مجازی مسئولان دبیرخانه‌های دانشگاهی جشنواره سیمرغ، ما جلسات آسیب‌شناسی برای بررسی نظرات برگزار کردیم تا بتوانیم تدابیر کیفی بهتری را برای جشنواره بیاندیشیم.
یازدهمین جشنواره بین المللی  «سیمرغ» با شعار "هر خانه، یک پایگاه سلامت" در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی، برگزار خواهد شد.

 

تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند، ۱۳۹۹
۰۸:۴۸ - ۰/۰۶/۲۷