داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

جشنواره فرهنگی، آموزش هنری به دانشجویان را جدی بگیرد

عضو هیات انتخاب بخش تئاتر جشنواره فرهنگی تاکید کرد توجه به آموزش هنری برای دانشجویان پزشکی، کیفیت آثار عرضه شده در این جشنواره را ارتقا می‌دهد.

محمد حاتمی بازیگر و کارگردان تئاتر و از اعضای هیات انتخاب جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در گفتگو با ستاد خبری این جشنواره گفت: دانشجو پر از انگیزه و کشف کردن است. دانشجو یعنی کسی که در جستجوی علم و دانش است و یادگیری برایش جذاب است. کسب تجربه های جدید و جسارت برای ورود به عرصه های نو و خلاقانه مشخصه یک دانشجوست و اینها برای من بسیار جذاب است. یکی از دلایلی که حضور در این جشنواره را پذیرفتم علاقه ام به دوران دانشجویی و دانشجوها بود. این که دانشجویان غیر هنری به سمت هنر بیایند و کارهای هنری کنند برایم جالب توجه بود.

بازیگر فیلم «آژانس شیشه‌ای» درباره لزوم آموزش و ارتقای سطح جشنواره به وسیله آموزش به دانشجویان گفت: آنچه می تواند جشنواره ای دانشجویی مانند جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت را ارتقا داده و به بالا بردن سطح آثار کمک کند جدی گرفتن بحث آموزش است. دانشجویان رشته پزشکی درس و حرفه ای سنگین دارند ولی اگر بخواهند در زمینه هنر و فرهنگ فعالیت داشته باشند باید زمانی هرچند اندک را برای یادگیری اختصاص دهند. آنچه می تواند این روند را تسریع کند حضور اساتید حرفه ای برای آموزش است. دانشجویان باید الگوهای درست و حرفه ای داشته باشند و ببینند و بخوانند و یاد بگیرند. اینکه چند دانشجو دور هم جمع شوند و متنی را بنویسند کافی نیست، شاید حتی قابل عرضه هم نباشد و اگر این دوستان بخواهند کارشان قابل عرضه شود باید  مطالعه و یادگیری را جدی بگیرند.

کارگردان تئاتر «خوابگردها» درباره جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت گفت: حرکت وزارت بهداشت برای آشنا کردن دانشجویان رشته های غیر هنری با هنر بسیار خوب است. یک پزشک می تواند در کنار شغلش نقاشی کند، تئاتر بازی کند و داستان نوشته و شعر بگوید. تلطیف روح همیشه برای انسان واجب است.

حاتمی درباره دانشجویانی که علاقه‌مند به رشته بازیگری تئاتر هستند گفت: برای بازیگری باید زمان گذاشت و مطالعه کرد. اینکه به سمت این هنر برویم و جشنواره ای برایش ترتیب دهیم و نیم نگاهی به آن داشته باشیم کافی نیست. حتی جشنواره تئاتر فجر هم دارای نواقصی است که به خاطر نقصان در مقوله آموزش است.

بازیگر تئاتر «شمس پرنده» افزود: در هر جشنواره و در هر رشته ای می‌توان استعدادهایی را کشف کرد. ممکن است این استعدادها بالقوه باشند که می توان با آموزش و راهنمایی به آنها پروبال داد و به فعلیت درآورد. در آثار دانشجویان جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در بخش کارگردانی، بازیگری و نمایشنامه استعدادهای خوبی دیدم که باید با آموزش به آنها جهت داده شود . این استعدادها مانند سوسو زدن چراغ هستندکه می توانند با آموزش و مشاوره و حرکت مداوم پرنور شوند.

تاریخ انتشار: ۰۲ فروردین، ۱۳۹۶
۰۳:۴۵ - ۹۹/۰۴/۲۵