داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

مهارت هنری، به پزشکان شور و نشاط می‌دهد

 برگزیده ششمین دوره جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در رشته خطاطی و سفیر دانشگاه جیرفت در هشتمین دوره این جشنواره می‌گوید: تصمیم دارم حتی بعد از فارغ‌التحصیل شدن، در این رقابت فرهنگی شرکت کنم.

به گزارش خبرنگار ستاد خبری هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، نخستین روز برگزاری جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت با استقبال پرشور دانشجویانی که از شهرها و دانشگاه‌های مختلف در پردیس تئاتر تهران حاضر شده بودند، برگزار شد.

در هشتمین دوره این جشنواره، دانشجویانی با آثار مختلف در رشته‌های گوناگونی چون تئاتر، ادبیات، موسیقی، خطاطی و ... در این رقابت فرهنگی شرکت کرده‌اند. مهسا شهدادنژاد یکی از این دانشجویان است که اگرچه در این دوره، اثری نداشته اما برگزیده ششمین دوره این رقابت دانشجویی در رشته نستعلیق بوده و حالا به عنوان سفیر دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت حاضر شده است.

او با اشاره به این که دانشجوهای دانشگاه جیرفت در رشته‌های تئاتر خیابانی و صنایع دستی در این دوره رقابت‌ها حاضر شده‌اند، درباره این جشنواره می‌گوید: چهار سال است با این جشنواره آشنا هستم، به نظرم اتفاق بسیار خوبی است که دانشجویان مختلف ازجمله دانشجویان علوم پزشکی بتوانند در رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری فعالیت کنند. من خودم از زمان آشنایی با این جشنواره، دیگران را با آن آشنا کرده‌ام و نه تنها دانشجویان را به شرکت در این رویداد تشویق می‌کنم بلکه وقتی در بیمارستان هستم، با اساتید و پزشکان درباره این موضوع حرف می‌زنم و بسیاری از آنها به شرکت در این اتفاق فرهنگی راغب هستند.

این دانشجوی ترم آخر رشته پزشکی اضافه می‌کند: ما در دانشگاهمان این جشنواره را به دانشجویان ترم‌های اول معرفی می‌کنیم که اگر توانایی و استعدادی در زمینه فرهنگی دارند، خودشان را آماده کنند و در دوره‌های مختلف این جشنواره فرهنگی شرکت کنند و توانایی‌هایشان را به اجرا برسانند.

شهدادنژاد درباره تاثیر این جشنواره بر فرهنگ کلی سلامت معتقد است: این خیلی مهم است که پزشک تک بعدی نباشد و احساس نکند تنها قرار است در یک چهاردیواری بنشیند و با بیمار سر و کار داشته باشد، وقتی دانشجویان از دوره تحصیل در چنین فضای فرهنگی قرار بگیرند، می‌توانند بیشتر با موضوعات فرهنگی و هنری و ادبی ارتباط داشته باشند، شور و نشاط بیشتری برای فعالیت داشته باشند و در راه‌های ارتباط گرفتن با بیمار و درمان او، از شیوه‌های خلاقانه استفاده کنند.

سفیر دانشگاه جیرفت در هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت همچنین می‌گوید: من که در رشته نستعلیق برگزیده شدم، این اشتیاق را دارم که حتی بعد از فارغ التحصیلی، در این جشنواره شرکت کنم، به عنوان یک پزشک، با روحیه بیشتر و هنرمندانه‌ای با مراجعانم برخورد کنم و از این که صرفا به فکر دارو و درمان بیمار باشم، فراتر رفته و به روحیه‌بخشی به افرادی که مراجعه می‌کنند هم فکر کنم.

او با اشاره به این که این دوره جشنواره نسبت به دوره‌های قبل با استقبال بیشتر دانشجویان مواجه شده، اضافه می‌کند: هر سال که می‌گذرد، دانشجویان بیشتری با این رویداد فرهنگی آشنا می‌شوند و بیشتر ترغیب می‌شوند که در کنار پزشکی، به موضوعات هنری هم توجه نشان دهند و از روش‌های هنرمندانه برای انتقال دانش و تجربیاتشان به مردم استفاده کنند. 

تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین، ۱۳۹۶
۰۱:۴۸ - ۹۹/۰۴/۱۳