داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

مخالفت مذهب با فحشاست و نه سینما و تئاتر!

به گزارش روابط عمومی جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، دکتر حسام الدین علامه، مدیر کل فرهنگی وزرات بهداشت در آغاز نشست مسئولین دبیرخانه های دانشگاهی جشنواره فرهنگی و سفیران دانشجویی از اهداف اصلی برگزاری جشنواره فرهنگی را ایجاد شور و نشاط در بین دانشگاهیان دانست و افزود، ارتقا بهداشت روانی کادر درمانی و نیز روحیه بخشی و امیدآفرینی در بیماران با استفاده از ابزار هنر از ویژگی های جشنواره هشتم است.
وی در مورد شعار جشنواره هشتم تحت عنوان #سالم_زیستن_هنر_است، گفت : با باور اینکه می توان در چارچوب مناسب، نشاط، فرح و انرژی، ذوق و شادی را با ابزار هنر به مردم و دانشجویان تزریق نمود.
مدیرکل فرهنگی خطاب به معاونین, مدیران و کارشناسان فرهنگی بیان کردند که دانشگاه ها باید فعالیت های خود را به سمت واگذاری به نهادهای دانشجویی سوق دهند و به آنها استقلال عمل دهند و بستر و امکانات مورد نیاز آن ها را فراهم نمایند. همچنین از همه مسئولین خواست تا از ایجاد حساسیت های بی جا و مسئله سازی برای فعالیت های دانشجویی بپرهیزند.
وی در مورد وظابف مسئولین در دانشگاه ها اظهار کرد که قطعا شناسایی استعدادها و به فعلیت رساندن آنها از مهم ترین رسالت های مسئولین فرهنگی است. همچنین نقش آموزش فعالیت تیمی و اشتراک بارش فکری و به عمل رساندن آنها را از اهداف کانون های فرهگی دانست.
حسام الدین علامه در مورد بعضی از برخوردها در دانشگاه ها بیان کرد، مخالفت مذهب با فحشاست و نه سینما و تئاتر؛ بنابراین بهانه جویی برای تفکیک گروه های نمایشی که تمام موازین شرعی و قانونی را رعایت می کنند، کاملا بی معنی است و جلوگیری از ترویج اشاعه ی فرهنگ سازی مغایر با آموزه های دینی است.
وی در مورد تعامل مسئولین و دانشجویان گفت : دانشجویان علوم پزشکی قادر به پردازش داده های خام و فرهنگ سازی و ارتقا سلامت جامعه هستند و این وظیفه برعهده کانون ها می باشد و نیاز است برای افزایش کیفیت فعالیت کانون ها، ارتباط بین دبیران، معاونین و کارشناسان با دانشجویان گسترده تر شود.
دکتر علامه در پایان به اهمیت موضوع سلامت و ازدواج در جشنواره امسال پرداخت و اظهار کرد، علاوه بر محوریت سلامت و موضوع آزاد,  امتیاز ویژه و جایزه ی جداگانه نقدی، به موضوع ازدواج اختصاص داده شده است که دانشجویان میتوانند به ازدواج آسان، سالم و پایدار و همچنین تسهیل ازدواج, آسیب های تأخیر در ازدواج و ... در موضوعات خود بپردازند.
گفتنی است دبیرخانه دائم جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در آدرس تهران، میدان ولی‌عصر(عج)، بالاتر از چهارراه طالقانی،‌نبش کوچه گیلان، پلاک 1605 واقع است و تلفن‌های دبیرخانه جهت تماس عبارتند از: 88946917-021 و 88946916-021 همچنین اخبار جشنواره از طریق کانال تلگرام @Radanews  مخابره خواهد شد.
هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی،  اردیبهشت 1396 در تهران برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۲۰ آبان، ۱۳۹۵
۰۷:۵۲ - ۹۹/۱۲/۱۲