داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

شاهد برگزاری جشنواره‌ای منظم و پرنشاط هستیم

کارگردان نمایش «دوستت دارم به صدای آهسته» معتقد است این دوره از جشنواره فرهنگی با نظم و با شکوه برگزار می‌شود.
 
رضا مسعودی کارگردان نمایش «دوستت دارم به صدای آهسته» که از استان هرمزگان در این رویداد فرهنگی شرکت کرده به ستاد خبری جشنواره فرهنگی گفت: رشته ما به هنر مرتبط نیست و من هم در رشته دندانپزشکی تحصیل می کنم اما هنر همیشه مورد توجه و علاقه ام بوده است. در دوره دبستان در دو دوره از جشنواره تئاتر استان هرمزگان شرکت کردم و پس از آن نیز در نوجوانی دوره های کارگردانی و بازیگری را گذراندم. در بندرعباس عضو یک گروه تئاتری هستم و حال وهوایم از دنیای هنر دور نیست. در هفتمین دوره از جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت هم شرکت داشتم.

مسعودی که یکی از نمایشنامه های چیستا یثربی نمایشنامه نویس کشورمان را برای اجرای تئاترش انتخاب کرده است درباره همکاری با این هنرمند گفت: قبلا نمایشنامه های خانم چیستا یثربی را خوانده بودم و با ایشان کمابیش آشنا هستم واز طریق فضاهای مجازی در ارتباط هستیم. برای این جشنواره هم یک از کارهای ایشان را انتخاب کردم که مضمونی جذاب و لطیف دارد و فکر کردم این سوژه و داستان نیاز امروز است. این متن زیبا و پر مفهوم است و من شخصا این نمایشنامه را خیلی دوست دارم. برای کار روی این نمایشنامه از ایشان اجازه گرفتم.

مسعودی که پیشتر در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت حضور داشته  درباره هشتمین دوره از این رویداد فرهنگی گفت: امسال جشنواره فرهنگی با شکوه بیشتری برگزار میشود. امسال دانشگاه های سراسر کشور در این جشنواره حضور دارند و حجم آثار ارائه شده بالاست که طبعا نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد و خوشبختانه شاهد برگزاری با نظم و پرنشاطی هستیم.

وی در همین رابطه افزود: وقتی حجم آثار بالا می رود و تعداد شرکت کننده ها زیاد می شود برگزاری جشنواره ای با چنین ابعاد و گستردگی سخت تر می شود اما به همان اندازه از میان این کمیت می توان به کیفت نیز رسید. قطعا تمام رشته ها و مشاغل غیر هنری نیز به هنر و فرهنگ نیازمند هستند و در صورت آشنایی با این دنیای زیبا می توانند در کار و حرفه شان موفق تر باشند. من قصد دارم تئاتر را به صورت حرفه ای ادامه دهم و این هنر  در کنار شغل اصلی ام یکی از دغدغه هایم محسوب می‌شود.  
 

تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین، ۱۳۹۶
۰۶:۴۲ - ۹۹/۰۵/۱۵