داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

سهیم بودن در هر حرکت فرهنگی، ارزشمند است

بازیگر فیلم سینمایی «برف» حضور در جشنواره فرهنگی و رویدادهایی از این دست را جذاب و باارزش می‌داند.​

افشین هاشمی بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر و یکی از اعضای هیات انتخاب تئاتر صحنه‌ای جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت درباره حضورش در هشتیمن دوره از جشنواره گفت: شریک بودن در هر حرکت فرهنگی ارزشمند باعث خرسندی است، من هم به دعوت خانم تیرانداز به گروه انتخاب این دوره از جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت پیوستم.

بازیگر فیلم «آزمایشگاه» حرکت وزارت بهداشت در برگزاری جشنواره‌ای با رویکرد فرهنگی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: فرهنگ و علم همواره می‌توانند همگام با هم حرکت کنند و به هم کمک کنند. بسیاری از کسانی که در رشته‌های مهندسی ، صنعتی و علوم پزشکی درس خوانده‌اند علاقمندی‌های هنری دارند. خودِ من هم مهندسی خوانده‌ام. همان‌طور که هنرمندان هم مانند همه‌ی آدم‌های جامعه نیازمندِ متخصصین مهندسی و پزشکی هستند. فعالیت و همکاری این دو گروه کنار هم، اتفاقی مهم است و به همین دلیل برگزاریِ این جشنواره جریانی مثبت خواهد بود.

کارگردان فیلم «گذر موقت» درباره کیفت آثار دانشجویان عنوان کرد: متفاوت بود. برخی‌شان واقعا تئاتر بودند، برخی متوسط و برخی هم اصلا تئاتر نبودند. هرکسی می‌تواند در صورت داشتنِ علاقه وارد دنیای هنر شود. مهم این است چقدر برای این خواسته تلاش کند. همانطور که برای پزشک شدن به دانشگاه علوم پزشکی می‌روید و درس می‌خوانید و تلاش می‌کنید. اگر مشتاق باشید شغل‌تان هنر باشد هم طبعا باید در این راستا تلاش کنید.

وی افزود: دانشجویان علاقمند به تئاتر به نسبت کوششِ کمتر یا بیشتر به نتیجه‌های متفاوتی دست خواهند یافت. اما در نگاهی کلی حتما در بین این دانشجویان افرادی هستند که بتوانند در رشته تئاتر فعالیت جدی داشته باشند و اصلا حرفه‌شان هنر شود.

تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین، ۱۳۹۶
۰۶:۳۶ - ۹۹/۰۵/۱۵