داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

آشنایی دانشجویان پزشکی با هنر به نفع جامعه است

داور بخش استندآپ کمدی جشنواره فرهنگی با تقدیر از برگزارکنندگان این جشنواره، ترغیب دانشجویان پزشکی به فعالیت‌های هنری را حرکتی مفید، قابل ستایش و به نفع جامعه دانست.

احسان کرمی مجری و بازیگر و یکی از داوران بخش استندآپ کمدی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت به ستاد خبری گفت: نفس داوری بسیار سخت و جذاب است و من از کارهای سخت استقبال می کنم. دوستانی که پیشنهاد داوری در این جشنواره را با من در میان گذاشتند آنقدر محترم و عزیز هستند که نمی توانستم به آنها نه بگویم. ضمن اینکه کارهای داوری برای خود داوران هم می تواند سنگ محک باشد.

کرمی درباره حضور داوران حرفه ای در جشنوار های دانشجویی نظیر جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت گفت: حضور داوران حرفه ای تاثیر زیادی در چنین جشنواره هایی دارد. گاهی خود دانشجویان تصور می کنند چون این جشنواره صرفا یک جشنواره دانشجویی است کسی از آنها انتظاری ندارد و آثار هم طوری بود که دقت نظر زیادی در آنها دیده نمی شد و ظرافت هایی که برای این کار ضروری است در اغلب آثار وجود نداشت.

وی افزود:  وقتی داوری جدی گرفته شود و از نیروهای حرفه ای در این بخش استفاده شود درواقع به دانشجویان نیز اعلام می شود برای ورود به این عرصه باید تلاش کنند و بهترین کار را در حد توان ارائه دهند. داوری های خوب و آگاهانه از طرف هیات داوری حرفه ای، می تواند به ارتقای سطح این جشنواره در سالهای آینده کمک کند. دانشجویان می دانند با داورانی سخت گیر مواجه هستند که کارهایشان را با دقت تماشا می کنند و خودشان حرفه ای هستند طبعا انتظار کار حرفه ای دارند.

مجری برنامه «خوشا شیراز» ادامه داد: برایم بسیار جالب است که این جشنواره سعی دارد دانشجویان رشته های غیر هنری را با مقوله هنر آشنا کند. من داور بخش استند آپ کمدی هستم و برایم جالب بود که دانشجویان رشته های پزشکی که طبعا با بازیگری آن هم بازی در بخش کمدی بیگانه هستند آثاراستند آپ کمدی برای جشنواره ارسال کرده اند. بنظرمن این حرکت وزارت بهداشت بسیار مثبت و جالب توجه است به این دلیل که ما در کشورمان با خلاء بسیار بزرگی در بخش فرهنگ مواجه هستیم و وقتی دانشجوی رشته پزشکی به این سمت یعنی هنر و فرهنگ جذب شود اتفاقی مثبت و حرکتی قابل تقدیر است. امیدوارم این روند و این جشنواره به شکلی کاملا حرفه ای ادامه پیدا کند.

کرمی درباره کیفیت آثار ارسالی به جشنواره عنوان کرد: چند کار خیلی خوب دیدم که می توان به آینده اجرا کنندگان شان امید داشت. ولی در کل نمی توانیم توقع داشته باشیم که دانشجوی رشته پزشکی که سالها درس خوانده و ممارست و مطالعه سنگین داشته، پزشکی را کنار گذاشته و به سمت استندآپ کمدی برود چراکه هدف او از ابتدا فعالیت در حیطه پزشکی بوده است. اما اینکه یک دانشجوی رشته پزشکی در مورد مسایل اجتماعی و سلامت و بهداشت که حیطه تخصصی او به حساب میاید کار فرهنگی و هنری ارائه دهد فی نفسه جذاب و درست است.

او در همین رابطه ادامه داد: اگر یک کمدین خوب یا یک بازیگر حرفه ای از این جشنواره خارج شود عالی است اما نباید چنین انتظاری از جشنواره فرهنگی وزات بهداشت داشت چراکه نفس این جشنواره آشنا و نزدیک کردن دانشجویان با فضای فرهنگ و هنر است.

تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین، ۱۳۹۶
۰۶:۲۸ - ۹۹/۰۸/۰۶