داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

رتبه‌های فرهنگی برای دانشجویان پزشکی امتیازی ویژه باشد

کارگردان نمایش‌نامه خوانی «پزشک نازنین»، گفت: بهتر بود کسب رتبه در جشنواره‌های فرهنگی هم امتیازاتی را برای ادامه تحصیل دانشجویان رشته‌های غیرمتبط داشته باشد.  

مجتبی رضایی در گفت وگو با ستاد خبری هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، گفت: نمایش‌نامه «پزشک نازنین» نوشته نیل سایمون است که توسط گروه نمایش‌نامه خوانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اجرا کردیم.

وی با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار گروه علوم پزشکی تبریز در این جشنواره با شش اثر حضور دارد، افزود: علاوه بر نمایش‌نامه خوانی «پزشک نازنین»، نمایش‌نامه «همه دزدها دزد هستند» دو فیلم مستند و دو فیلم‌نامه نیز توسط گروه ما در جشنواره شرکت کرده است.

این دانشجوی رشته علوم تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تبریز دلیل شرکت در این جشنواره را علاقه خود به هنر دانست و گفت: انسان ها علاوه بر کاری که از طریق آن درآمد کسب می کنند نیاز به چیزی برای سرگرمی و آرامش روحی خود دارند و دیدن فیلم، نوشتن فیلم نامه از جمله مهمترین سرگرمی های روحی بنده است.
رضایی با اشاره به کیفیت آثار خود در این جشنواره، اظهار کرد: خودم از آثاری که در این جشنواره ارایه کرده‌ام بسیار راضی هستم. به ویژه اینکه پس از اجرای نمایش «پزشک نازنین» یکی از دارورها از این کار بسیار تعریف کرد و همین باعث قوت قلب گروه ما شد.

وی با بیان اینکه برای نمایش «پزشک نازنین» که مدت زمان اجرای آن یک ساعت است از آبان ماه گذشته در حال تمرین بوده ایم، گفت: امروز گروه با انرژی بیشتری نسبت به روزهای تمرین کار را اجرا کردند و همین برای من راضی کننده است. البته شیرینی نهایی هم این است که ما در جشنواره برنده شویم.
رضایی با اشاره به برخی از پیشنهادات شرکت کنندگان در چنین جشنواره‌هایی بیان کرد: حضور در جشنواره‌های پژوهشی و کسب امتیاز توسط برگزیدگان اغلب امتیازهایی را برای این دانشجوها به همراه دارد. بنابراین بهتر است که کسب رتبه در جشنواره‌های فرهنگی هم امتیازاتی را برای ادامه تحصیل دانشجویان رشته‌های غیرمتبط به همراه داشته باشد.

این دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، خاطرنشان کرد: درنظر گرفتن چنین تمهیداتی موجب بالا رفتن انگیزه دانشجویان علاقه‌مندان می‌شود. البته باید گفت که بیشتر شرکت کنندگان در این جشنواره جزء نخبگان تحصیلی هستند و رسیدگی بیشتر به وضعیت آنها موجب دلگرمی هرچه بیشتر آنها خواهد شد.
 

تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین، ۱۳۹۶
۰۶:۲۰ - ۹۹/۰۸/۰۶