داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

انقلاب عظیم فرهنگی در هشتمین جشنواره فرهنگی

به گزارش روابط عمومی جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، دکتر محمدرضا فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در پایان نشست مسئولین دبیرخانه های دانشگاهی جشنواره فرهنگی و سفیران دانشجویی ضمن غنی دانستن فرهنگ و تمدن سرزمین مادری و دارا بودن معرفت دینی بیان داشت: در طول تاریخ، احساس مسئولیت، مهمان نوازی، نوع دوستی و دیگر عناصر مثبت فرهنگی در این ملت زبانزد همگان بوده است. همچنین ما میدانیم که مؤلفه و ستون فرهنگ، هنر است و هنر زبانی برای خلق کردن و نشان دادن زیبایی های جهان است و زندگی خوب از آن مردمی است که هنر بخشی از فرهنگ آن هاست. خوب است بدانیم تقویت بنیان های فرهنگی باعث لطافت روحی یک ملت وزیستن بهتر آن ها می شود . هنرمندان درصد قابل توجهی از یک ملت را در بر میگیرند و چه خوب است مردم یک کشورِ با فرهنگ، برای هنرمندان ارزش قائل باشند، حرمت و شخصیت هنرمندان را حفظ نموده و اگر در هنر خاصی هم سر رشته ندارند، لااقل هنر دوست باشند که مردم چنین جامعه ای سعادتمند خواهند بود.
محمد رضا فراهانی در مورد مشکلات حوزه سلامت روان دانشجویان اظهار داشت : متاسفانه مشکلاتی در سلامت روان دانشجویان به کرات مشاهده می شود که شاید تلخ ترین خاطرات من، زمانی است که باید برای دانشجویی که صحیح و سالم از آغوش خانواده به آغوش دانشگاه آمده است، اما به دلیل اشتباهات ما به عنوان مسئول، درگیر اعتیاد شده است، در شورایی حکم صادر کنیم؛ مشکلات سلامت روان همچون افسردگی، اعتیاد، مشکلات اجتماعی و رفتاری که آسیب های زیان باری را متوجه خود می کند که قطعا در بخشی از آن، مدیرانی که تفریح و نشاط سالمی را برای آن ها ایجاد نکرده اند و نتوانسته اند اوقات فراغت آن ها را با تفریحات مناسب پر کنند، مقصر هستند.
وی در مورد اندیشه یک هنرمند گفت : باید به این نکته توجه داشت که هنر بدون اندیشه و خردورزی، درخور نیست و اندیشیدن در کار یک هنرمند بطور ناخودآگاه بروز خواهد کرد.
معاون فرهنگی و دانشجویی در مورد بزرگترین اتفاق فرهنگی دانشگاه های سراسر کشور بیان داشت : بنیان و هدف جشنواره فرهنگی، سالم و مناسب است و چه خوب است اگر مخاطبین این حرکت عظیم گسترش یابد و در سطح بالاتری برگزار گردد و این وظیفه شماست که صدای این جشنواره را به گوش همه دانشجویان برسانید. ما همه خوب می دانیم با منابع مالی و انسانی محدود. توانستیم با برنامه ریزی، تدارکات، جلوه ها و ایجاد شور و نشاط در هفتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت با جشنواره های برتری همچون فجر برابری کنیم.
دکتر فراهانی از برگزاری اختتامیه جشنواره هشتم، به صورت یک هفته ی فرهنگی، خبر داد و اظهار داشت : مسلما بدون اغراق باید گفت که در جشنواره هشتم شاهد یک انقلاب عظیم خواهیم بود. در جشنواره هفتم، حدود 180هزار نفر مخاطب بودند ولی امسال قریب به پنج میلیون نفر تنها در حوزه دانشجویی مخاطب این حرکت فرهنگی اند. حضور اساتید و کارکنان در این جشنواره، باعث پیوستگی بین هنرمندان حرفه ای با اساتید علاقمند در حوزه های هنری خواهد شد. ما تصمیم گرفته ایم که برگ زرینی را در تاریخ وزارت بهداشت در دوران بعد از انقلاب به ثبت برسانیم که بدون همراهی تمام مسئولین، سفیران دانشجویی و دانشجویان سراسر کشور این امر محقق نخواهد شد.
وی در پایان سخنان خود، حضور سفیران فرهنگی در نمایشگاه مطبوعات امسال را ایده ای فوق العاده و حرکتی بی نطیر دانست که به ایجاد اثربخشی، شور، نشاط و انرژی مثبت در میان دانشجویان و جامعه منجر شده است. همین قدر که شما دغدغه های اجتماعی خود را با طرح سفیران دانشجویی به فعلیت برسانید مسلما نخبه هستید و ما به شما افتخار می کنیم. ما برای هر برنامه ای اگر کف و سقف بگذاریم، اگر بهره وری سفیران با انرژی و توانی که دارند به صورت صد در صدی محقق شود، فعالیت جشنواره می تواند به سقف خود رسیده و تحول عظیم فرهنگی در وزارت بهداشت ایجاد شود و ما امید داریم که جشنواره هشتم برای فرهنگ سازی و ارتقاء سواد سلامت جامعه نقطه ی عطف باشد.
گفتنی است دبیرخانه دائم جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در آدرس تهران، میدان ولی‌عصر(عج)، بالاتر از چهارراه طالقانی،‌نبش کوچه گیلان، پلاک 1605 واقع است و تلفن‌های دبیرخانه جهت تماس عبارتند از: 88946917-021 و 88946916-021 همچنین اخبار جشنواره از طریق کانال تلگرام @Radanews  مخابره خواهد شد.

هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی،  اردیبهشت 1396 در تهران برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۲۱ آبان، ۱۳۹۵
۱۹:۱۹ - ۹۹/۱۱/۰۵