داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

هنر، فاصله مردم و جامعه پزشکی را کم می‌کند

فرخنده محمدی که از استان کرمانشاه در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت شرکت کرده، بیان کرد: فکر می‌کنم هنر در کنار علم زیباست و ما دانشجویان تلاش می‌کنیم هر دو بعد علمی و هنری را در خودمان پرورش دهیم.

محمدی کارگردان نمایش «قرض الپسنده» به ستاد خبری گفت: یکی از معضلات اصلی جامعه امروز  اعتیاد است. تصمیم گرفتم کاری را با این مضمون در جشنواره ارائه کنم چراکه ارتباط زیادی هم با موضوع سلامت دارد و می‌تواند مورد توجه دانشجویان رشته‎‌های پزشکی قرار بگیرد.

این دانشجوی ترم آخر رشته مامایی افزود: این جشنواره، اتفاق بسیار خوبی است که دانشجویان علوم پزشکی را با مسائل فرهنگی و هنری درگیر می‌کند. این موضوع بسیار مورد نیاز است زیرا ما با توجه به حجم درس‌هایی که داریم، در این فضای چند روزه فرصت مناسبی پیدا می‌کنیم که برای اعتلای روحمان با کمک گرفتن از هنر اقدام کنیم.

او درباره اهمیت این جشنواره گفت: بسیاری فکر می‌کنند دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی از قشری مرفه هستند که با بدنه جامعه ارتباطی ندارند اما چنین فضاهایی به ما این امکان را می‌دهد که هم نشان دهیم این موضوع خیلی صادق نیست و هم این که با دیگر دانشجویان و افکار و ایده‌هایشان که از شهرهای مختلفی هستند و هر کدام نگاه خاصی به شرایط اجتماعی دارند، ارتباط بیشتری بگیریم.

محمدی اضافه کرد: کیفیت این دوره جشنواره به نسبت دوره‌های قبل بسیار بالاست، در نمایش‌هایی که دیده‌ام می‌توانم بگویم سطح اجراها خیلی خوب است و بازی‌هایی که از بازیگران دیده‌ام در سطح اجراهای حرفه‌ای است در حالی که بسیاری از این افراد هیچ دوره آموزشی تئاتری نگذرانده‌اند.

این دانشجوی مامایی درباره حاشیه‌هایی که درباره جامعه پزشکی مطرح شده، گفت: رسانه می‌تواند این فضا را بهبود بدهد و از تنش‌ها و حواشی که پیرامون جامعه پزشکی ایجاد شده بکاهد، به عنوان مثال سریال‌هایی که اخیرا درباره پرستاران و پزشکان از تلویزیون پخش می‌شود مردم را با سختی‌های کار این قشر زحمتکش آشنا می‌کند و باعث همراهی بیشتر آنها با جامعه پزشکی می‌شود.

کارگردان نمایش خیابانی «قرض‌الپسنده» گفت: نیاز است فاصله مردم با جامعه پزشکی کمتر شود که همین فضاهای هنری و فرهنگی می‌تواند به کم شدن این فاصله منجر شود، مخصوصا این که زبان  طنز، فرصت مناسبی است که می‌توان برای نزدیک شدن مردم به پزشکان و پزشکان به مردم از آن بهره گرفت.

تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین، ۱۳۹۶
۰۳:۴۱ - ۹۹/۰۴/۱۳