داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

علاقه کارگردان «ناتمام» به آثار چرمشیر/ پزشکی مانع از فعالیت هنری نیست

کارگردان نمایش «ناتمام» تاکید کرد به دلیل علاقه شخصی به آثار محمد چرمشیر سراغ این نمایشنامه رفته است.​

عطیه پورجعفری، دانشجوی رشته دندانپزشکی از دانشگاه آزاد بروجرد در گفت وگو با ستاد خبری هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، گفت: اثری از محمد چرمشیر را انتخاب کردم و خودم به عنوان بازیگر در سه نقش متفاوت ایفای نقش کردم. علاقه شخصی‌ام به آثار محمد چرمشیر و اینکه او همواره نگاه دقیق و در عین حال لطیفی به مسائل اجتماعی دارد باعث این انتخاب شد البته متن را بازنویسی کرده‌ام و به آن محور ازدواج داده‌ام که امیدوارم مورد پسند تماشاگران و داوران قرار بگیرد.

پورجعفری همچنین درباره علاقمندی‌اش به تئاتر گفت: سال‌هاست به تئاتر علاقمندم و حتی بعد از انتخاب رشته که بخواهم دندانپزشکی بخوانم، می‌دانستم به نمایش علاقه دارم، خیلی خوشحالم که هم توانسته‌ام در رشته دندانپزشکی مشغول تحصیل شوم و هم به هنری که علاقه دارم توجه و در آن فعالیت کنم.

این دانشجوی رشته دندانپزشکی با اشاره به اینکه دوره آموزشی در حوزه نمایش نگذرانده‌ اما همواره به تئاتر علاقه داشته‌ است، گفت: این فرصت بسیار مناسبی است که جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در اختیار ما گذاشته و امیدوارم که این روند همچنان ادامه داشته باشد. در کنار درس‌های سخت و سنگینی که داریم، چنین فرصت‌هایی که بتوانیم از تحصیل کمی فاصله بگیریم و به دغدغه‌های اجتماعی بپردازیم بسیار مفید است. این فضا باعث می‌شود فکرهای ما جهت پیدا کند و بتوانیم در کنار دیگر دانشجویان هم‌اندیشی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه این موضوع برای جامعه پزشکی بسیار مهم است که در جریان اتفاق‌های روز اجتماعی باشد، ادامه داد: دانستن موضوعات روز اجتماعی مطمئنا در ارتباط گرفتن با بیمار موثر است و می‌تواند در بهبود وضعیت کلی سلامت او موثر باشد. تمام تلاشم را کردم که این اثر بتواند یک نقد اجتماعی باشد، بازخوردی که از تماشاگران و داوران گرفتم این بود که درست است که در حین دیدن نمایش، لحظات خنده‌داری برایشان فراهم می‌شود اما در ادامه، بعد از اجرای نمایش، به مضمون آن فکر می‌کنند.

پورجعفری با ابراز امیدواری نسبت به این که در دوره‌های بعد هم دانشجویان وزارت علوم بتوانند در این جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت شرکت کنند، گفت: برای ما دانشجویان، چنین فرصت‌هایی بسیار مغتنم است و چقدر خوب است اگر در کنار چنین فضایی، امکانی برای بیشتر دیده شدن آثار برتر هم وجود داشته باشد، به عنوان مثال این که آثار برتر بتوانند در معرض تماشا و قضاوت عموم مردم هم قرار بگیرند و درباره نمایش‌ها، تسهیلاتی برای اجرای عموم، درباره آثار عکس و کاریکاتور و پوستر و ... امکانی برای نمایش در سطح شهر و ... فراهم شود. 

تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین، ۱۳۹۶
۰۲:۴۹ - ۹۹/۰۴/۱۳