داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

تحسین استعدادهای جوان جشنواره فرهنگی توسط مانی رهنما

خواننده سرشناس موسیقی پاپ گسترش جشنواره فرهنگی در جامعه را اتفاقی مثبت در حوزه هنر و سلامت می‌داند.

مانی رهنما در گفت‌‌وگو با خبرنگار ستاد خبری هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت گفت: از آنجایی که حضور شرکت کننده‌ها تنها به فضای دانشگاه‌ها محدود بود و گستردگی زیادی در سطح جامعه نداشت، انتظار نداشتم صداهای خیلی خوبی را بشنوم. اما در گروهی که من عهده‌دار داوری آنها بودم اجراهای خیلی خوبی را شنیدم و شش تا ده نفر امتیازهای خیلی خوبی گرفتند.

او در ادامه گفت: کسی را که من به عنوان برگزیده انتخاب کردم، صدایش هنوز در گوشم است. امیدوارم بتواند در اجرای زنده هم داوران را مجاب کند. چون در مرحله گزینش اولیه داوران دیگر هم با من هم عقیده بودند.

این نوازنده و خواننده پاپ با یادی از محمد اصفهانی و مرحوم یداللهی گفت: تا کنون پزشکان زیادی را داشته‌ایم که در عرصه موسیقی و خوانندگی فعالیت می‌کنند. از جمله دکتر محمد اصفهانی که یکی از خوانندگان شاخص کشور است. او هم پزشک است و هم خواننده. همچنین ترانه‌سرای برجسته کشور، دکتر افشین یداللهی که متاسفانه در واپسین روزهای سال گذشته از میان ما رفت.

او افزود: به عقیده من داشتن دانش در تمام عرصه‌ها خوب و مفید است. چه بهتر کسانی که وارد عرصه موسیقی می‌شوند، از رشته‌های علوم پزشکی باشند. چرا که آنها می‌توانند در آینده به افرادی که می‌خواهند وارد علم آواز شوند کمک کنند و مطالب مرتبط با حنجره و مکانیزم و شرایطی که یک خواننده به آن نیاز دارد را به آنها آموزش دهند.

خواننده آلبوم «دلواپس تو» با توجه به حواشی موجود در جامعه پزشکی یادآور شد: انسان جایزالخطا است و درست نیست که به خاطر یک اشتباه تمام افراد یک صنف را با یک چشم نگاه کنیم. وقتی یک پزشک با روحیه لطیف هنرمندی مزین شود در نگاه عموم مردم دلنشین‌تر می‌شود و از مقبولیت بیشتری برخوردار خواهد شد. فرقی زیادی هم نمی‌کند که هنر او در عرصه موسیقی باشد یا ترانه سرایی، تئاتر یا سایر هنرها. زنده یاد افشین یداللهی مصداق بارز این مدعا است. او در کنار شغلش که روان‌پزشکی بود، به صورت بسیار جدی و موثر در زمینه ترانه‌سرایی هم فعالیت می‌کرد. همانطور که شاهد بوده‌ایم در سال‌های اخیر تیتراژ بسیاری از سریال‌ها از ترانه‌های دلنشین ایشان انتخاب شده بود. 

تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین، ۱۳۹۶
۰۲:۳۸ - ۹۹/۰۴/۱۳