داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

فضای پرشور در پردیس تئاتر تهران/ اهمیت حضور داوران حرفه‌ای

یکی از دانشجویان حاضر در پردیس تئاتر تهران از فضای پرشور و پرنشاط حاکم بر جشنواره فرهنگی به عنوان یک امتیاز یاد کرد.

الهام فرهمندنیا در گفت وگو با ستاد خبری هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، گفت:  اولین سال است که در این رقابت فرهنگی با سه اثر شرکت می‌کنم، در بخش ترانه، شعر کلاسیک و شعر نو و خوشحالم که آثارم در مراحل اولیه داوری پذیرفته شد.

وی با اشاره به این که حضور در این جشنواره و تعامل با دانشجویان دیگر و یاد گرفتن از آنها، حتی برایش مهمتر از برگزیده شدن است، افزود: در آثار مختلفی که وجود دارد از جمله نمایش، کاریکاتور، عکس، پوستر، تئاتر خیابانی و ... با مضامین روز که در جامعه پزشکی مطرح است آشنا شدم. به عنوان مثال دیدن پوسترهایی با موضوع اهدای خون، تماشاگر را به این عمل انسانی ترغیب می‌کند بنابراین پیشنهاد می‌کنم این آثار از سطح جشنواره فراتر رفته و امکانی برای بازدید عموم داشته باشند تا فرهنگ سلامت به عموم مردم انتقال پیدا کند.

فرهمندنیا با تاکید بر این که حضور در چنین فضاهایی، امکان انتقال دانش و تجربه را بین دانشجویان رشته‌های مختلف پزشکی فراهم  می‎‌کند، ادامه داد: رشته‌های پزشکی متنوع هستند و هنگامی که دانشجویان رشته‌های مختلف در کنار هم در یک فضای فرهنگی و ادبی قرار بگیرند، می‌توانند با یکدیگر درباره این موارد گفتگو کنند، دانششان را با همدیگر به اشتراک بگذارند و همدیگر را با زوایای مختلف نگاهشان به مسائل مختلف آشنا کنند.

وی تاکید کرد: مهمتر از بخش رقابتی جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، شور و شوقی است که در دل دانشجویان به وجود می‌آید. در گوشه و کنار هم شاهد مشاعره دانشجویان با همدیگر، صحبت کردن آنها درباره موضوعات روز پزشکی، اتفاقات فرهنگی، دانشجویی و ... بودم و به نظرم می‌رسد این که در فضایی بیرون از دانشگاه، مانند یک اردوی علمی، دانشجویان در این جشنواره شرکت کرده‌اند برای ارتقای روحیه دانشجویان و امیدوار شدن آنها به حضور در یک فضای سالم دانشجویی موثر است.

فرهمندنیا در عین حال، به لزوم اطلاع‌رسانی بیشتر اشاره کرد و افزود: چقدر خوب است اگر این فضای خوب که برگزار شده، بیشتر از اینها شناخته شود، دانشجویان بیشتری با آن آشنا شوند و افراد مستعد بتوانند آثارشان را در زمینه‌های مختلف به این جشنواره ارسال کنند.

وی با تاکید بر اهمیت بخش داوری خاطرنشان کرد: حضور داوران شناخته‌شده و حرفه‌ای، نقطه تمایزی است که این جشنواره با رویدادهای مشابه دارد، می‌توانم بگویم یکی از دلگرمی‌های من به عنوان شرکت کننده در بخش ادبی، این است که داورانی آثار شرکت‌کنندگان را ارزیابی می‌کنند که خودشان جزو شاعران و ادیبان شناخته شده هستند و برای دانشجویان، باعث افتخار است که در رقابتی شرکت کنند که آثارشان را چنین افرادی ارزیابی می‌کنند و برگزیده این داوران هستند.

تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین، ۱۳۹۶
۰۲:۲۹ - ۹۹/۰۴/۱۳