داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

آواز ایرانی در پردیس تئاتر تهران طنین انداز شد

در روز نخست دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ مسابقات بخش آواز ایرانی با حضور ۱۲ شرکت کننده از استان های مختلف کشور در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، بخش مسابقات آواز ایرانی دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با حضور حسین علی شاپور، امیر اثنی عشری عضو هیات داوران  این بخش در ساعات پایانی روز اول در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

در ابتدای این بخش امیر چوب دار عمرانی از استان مازندران با یک قطعه‌ی منتسب به آواز اصفهانی به اجرا پرداخت. امیرحسین فرمانی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شرکت کننده بعدی بود که به اجرای غزلی از حافظ پرداخت و با استقبال حاضران و داوران مواجه شد.

 داوران با ابراز رضایت از روند برگزاری مسابقه اعلام کردند صدای شرکت کنندگان می تواند نویدبخش استعدادهای درخشانی باشد و این موضوع کار داوری را سخت کرده است.

مصطفی سلیمی از دانشگاه علوم پزشکی شهر کرد شرکت کننده بعدی بود که یک آواز دشتی تقدی حاضران کرد. او غزلی از شهریار را برگزیده بود و در میان تشویق حضار مقابل هیات داوران اجرا کرد. در این بخش ساز سه تار نواخته ‌شد.

سید مرتضی رنجبر از دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان شرکت کننده دیگری بود با استقبال هم دانشگاهیان خود روی صحنه حاضر شد. وی قطعه ای در سبک شور را به اجرا گذاشت. در ادامه بخش آواز ایرانی مهدی نورایی از دانشگاه ایلام، امیر قاسم نژاد از تهران، مهدی قبادی از خراسان رضوی، شهداد کریمی از گلستان هریک در ۷ دقیقه به اجرای قطعات خود پرداختند.

در این برنامه علی شاپور عضو هیات داوران خطاب به دانشجویان بیان کرد: صدای شما در این سنین نیاز به تمرین و تکرار بسیار دارد تا پخته شود. اساتید برجسته آواز ایران همچون استاد بنان در وهله اول لذت بردن و گوش دادن به آواز و موسیقی را مهم می دانند. حتی الگو گرفتن از صداها و سبک های اصیل ایرانی برای پختگی صدا لازم است.

 این مسابقه با اجرای آوازی محمد کاویانی از دانشگاه علوم پزشکی تهران به پایان رسید.

دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با شعار «سالم زیستن، هنر است» در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی تا 29 آبان ماه در پردیس تئاتر تهران در حال برگزاری است.

 

تاریخ انتشار: ۲۵ آبان، ۱۳۹۸
۱۷:۲۰ - ۹۹/۰۴/۱۳