داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

شرکت‌کننده بخش استنداپ؛ بخاطر داوران استنداپ می‌خواستم انصراف دهم

بخش استنداپ دهمین جشنواره بین‌الملیل سیمرغ تا کنون که تنها یک روز به پایان این رویداد فرهنگی، هنری باقی مانده است، مورد توجه شرکت‌کنندگان، علاقه‌مندان و داوران قرار گرفته است. علی فریادی یکی از شرکت‌کنندگان در این بخش بود که اجرای استنداپش به مذق داوران خوش آمد. به همین بهانه گفت‌وگویی با او داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

خودتان را معرفی کنید تا بیشتر با شما و سوابقتان آشنا شویم؟

علی فریادی دانشجوی سال چهارم رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز هستم که امسال برای اولین بار در بخش استندآپ کمدی در جشنواره دانشجویی سیمرغ حاضر شدم.

با جشنواره سیمرغ از چه طریقی آشنا شدید و چطور شد تصمیم گرفتید در بهش استندآپ شرکت کنید؟

من از طریق دوستانم که سال‌های قبل در بخش سرود شرکت کرده بودند با جشنواره سیمرغ آشنایی پیدا کردم و از من خواستند تا امسال همراه آن‌ها باشم و در یکی از بخش‌های جشنواره شرکت کنم. اوایل تصمیمم بر این بود که در بخش خوشنویسی اثری را ارائه بدهم اما وقتی آثار برتر سال‌های گذشته را دیدم به این نتیجه رسیدم که اگر در این بخش شرکت کنم با توجه به سطح بالای رقبا فقط وقت خودم را تلف کرده‌ام (با خنده). با مشورت با بچه‌های دانشگاه نهایتا به این نتیجه رسیدم که در بخش استندآپ حاضر باشم و خداراشکر به نظرم تا اینجای جشنواره احساس می‌کنم تصمیم مناسبی گرفتم.

از ایده استندآپی که اجرا کردید هم برایمان بگویید و اینکه این ایده از کجا آمده؟

ایده‌ای به ذهنم رسید درباره انتخاب موضوع برای استندآپ که فکر کنم خیلی کمکم کرد تا به این شکل مورد استقبال قرار بگیرد. همزمان با برگزاری جشنواره یک سریال خارجی از یکی از شبکه‌های خارجی در حال پخش بود که از همان یک طرح گرفتیم برای شرکت در مسابقه، فیلم گرفتیم برای دبیرخانه جشنواره ارسال کردیم و خداراشکر با همین ایده وارد بخش رقابتی جشنواره شدم.

نظرتان درباره داوری‌های بخش استندآپ چیست و فکر می‌کنید هیات داوران چه نظری درباره استندآپی که اجرا کردید داشته باشند؟

من وقتی شنیدم داورهای بخش استندآپ خانوم دهقان و آقایان امیرسلیمانی و رستمی هستند اصلا قصد داشتم که انصراف بدهم (خنده) اما با روحیه ای که دوستانم به من دادند آمدم و استندآپ خودم را اجرا کردم و خدا را شکر که سربلند هم بیرون آمدم. واقعا خنداندن آدم‌ها و لبخند آن‌ها را دوست دارم و اگر یک روزی شرایط فراهم شود و بتوانم به طور حرفه‌ای به این کار بپردازم حتما پزشکی را کنار خواهم گذاشت (با خنده).

نظرتان درباره جشنواره سیمرغ چیست و چقدر از حضور در این جشنواره خوشحالید؟

در مورد جشنواره سیمرغ دوست دارم به این نکته اشاره کنم که هر کار فرهنگی که در دانشگاه‌ها انجام می شود در بالاترین سطح آن‌ها به جشنواره سیمرغ راه پیدا می‌کند. در واقع می‌شود گفت که این جشنواره المپیک فرهنگی و هنری دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور به حساب می‌آید.

تاریخ انتشار: ۰۶ آذر، ۱۳۹۸
۲۰:۱۸ - ۹۹/۰۷/۰۸