داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

مرتضی گودرزی دیباج: هنر به افزایش بهره وری در درمان منجر می شود

دبیر بخش تجسمی دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ معتقد است پرداختن به هنر در جامعه پزشکی در نوع ارتباط اهالی این حوزه با بیماران و افزایش بهره وری امر درمان موثر است.

به گزارش روابط عمومی دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، مرتضی گودزی دیباج دبیر بخش هنرهای تجسمی دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با اشاره به اهمیت پرداختن به هنر در جامعه پزشکی بیان کرد: چند سالی است که دبیری بخش هنرهای تجسمی این جشنواره را برعهده دارم. سال ها قبل دغدغه این را داشتم که جامعه پزشکی کشور بیشتر با هنر مانوس باشند. از معاونت وقت وزارت بهداشت درخواست کردم که با پرداختن به هنر فضاهای بیمارستان تلطیف شود. این فضا می تواند به واسطه هنر، نگرانی بیماران و همراهانشان را کم کند. از آن ها خواستم که به صورت آزمایشی فضاهای فیزیکی بیمارستان را با هنر تغییر بدهیم با این شعار که خانه را به بیمارستان ببریم.

وی افزود: این کار با بودجه بسیار کمی هم انجام شد. سقف و کف بیمارستان با نقاشی و رنگ های متنوع، جذاب‌تر شد و مستنداتی هم تهیه کردیم از این که حتی کادر درمانی نیز اشتیاق بیشتری برای کار کردن داشتند. متاسفانه این اتفاق به دلایلی ادامه نیافت. اما می توانست در بهبود روحیه بیماران موثر افتد و حالا برخی از بیمارستان های خصوصی خود این کار را دنبال می کنند.

این هنرمند خاطر نشان کرد: هنر روحیه کادر پزشکی را در امر درمان بهتر می کند و بهره وری کار بالا می رود. همچنین کرامت انسانی را در فرد افزایش می دهد و به تغییر رفتار با بیمار نیز می انجامد. پزشک جامعه با پرداختن به هنر حیاط خلوتی برای تلطیف روح خویش می یابد. ضمن این که بسیاری از اهالی هنر نیز از جمله پزشکان توانمند هستند و برعکس آن نیز صادق است.

تاریخ انتشار: ۰۹ آذر، ۱۳۹۸
۲۲:۰۵ - ۹۹/۰۷/۰۸